Puchar Włoch: Linetty lepszy od Salamona. Sampdoria Genua gra dalej

W 1/16 Pucharu Włoch Sampdoria Genua pokonała Cagliari Calcio 3:0. Naprzeciwko siebie od 1. minuty stanęło dwóch reprezentantów Polski Karol Linetty oraz Bartosz Salamon.

W Serie A obie ekipy mają po 19 punktów. Sampdoria zajmuje jedenastą, a Cagliari dwunastą pozycję.

Mecz rozpoczął się od ataków Sampdorii. Najpierw w 8. minucie tuż obok słupka uderzył Patrik Schick, a już w 13. gospodarzom udało otworzyć się wynik. Ricardo Alvarez ograł Bartosza Salamona i precyzjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później Sampdoria mogła podwoić swój dorobek bramkowy. Karol Linetty podał do Ante Budimira, ale Chorwat nie trafił w światło bramki.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, zaczęła się od ataków gospodarzy. Tuż po przerwie kolejną doskonałą sytuację zmarnował Budimir. Natomiast w 62. minucie ponownie szczęścia szukał napastnik z Chorwacji, ale jego strzał głową świetnie obronił Rafael. Na 20 minut przed końcem spotkania Sampdoria w końcu dopięła swego. Po doskonałym podaniu Bruno Fernandesa Schick wyszedł sam na sam z bramkarzem i bez problemu podwyższył wynik spotkania. Nie była to jednak ostatnia bramka Czecha tego wieczoru. W 90 minucie Schick strzałem z kilku metrów ustalił wynik na 3:0.

W 1/8 finału Sampdorię Genua czeka bardzo trudne zadanie, gdyż zmierzy się z AS Roma.

Sampdoria Genua - Cagliari Calcio 3:0 (1:0)
Bramki: Alvarez 13, Schick 71, 90

Sampdoria: Puggioni - Eramo, Palombo, Regini (79. Krajnc), Dodo - Djurcić (72. Praet), Cigarini, Linetty, Alvarez (58. Fernandes) - Schick, Budimir

Cagilari: Rafael - Dessena, Briukhow (78. Biancu), Salamon, Mastino (52. Da Cunha) - Lui, Di Gennaro (79. Serra), Munari, Barella - Melchiorri, Giannetti

Żółte kartki: Regini, Cigarini - Melchiorri