Ronaldo przeznaczył 3 miliony euro na rzecz rodzin piłkarzy Chapecoense?

Piłka nożna
Ronaldo przeznaczył 3 miliony euro na rzecz rodzin piłkarzy Chapecoense?
fot. PAP

Jak donosi twitterowy profil Football Away Days, Cristiano Ronaldo przekazał 3 miliony euro na rzecz rodzin ofiar wtorkowej katastrofy lotniczej, która miała miejsce niedaleko kolumbijskiego miasta Medellin. W wypadku zginęło 19 piłkarzy brazylijskiego klubu Chapecoense.

Według twitterowego profilu znany ze swojej działalności charytatywnej Cristiano Ronaldo zdecydował się przekazać 3 miliony euro na rzecz rodzin ofiar wtorkowej katastrofy. Gwiazdor Realu Madryt nie raz okazywał swoją wrażliwość poprzez uczestnictwo w wielu akcjach charytatywnych.

 

Nie jest do końca pewne czy informacja jest prawdziwa. Wcześniej pojawiły się głosy, że Paris Saint-Germain zdecydowało się na podobny gest i przelało na konto Brazylijczyków 40 milionów euro, jednak doniesienia te zostały następnie zdementowane. Zawodnik nie przedstawił jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

 

W 2015 roku Ronaldo podarował 7 milionów euro na rzecz fundacji Save the Children, pomagającej ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

 

Na początku tego roku piłkarz razem z innymi zawodnikami Realu Madryt nagrali film, w którym po polsku zwracali się do chorego na nowotwór oczu rocznego Piotrusia. Nagranie nagłośniło sprawę i pomogło w zgromadzeniu środków potrzebnych na leczenie.

 

Przy okazji meczu z warszawską Legią Ronaldo spotkał się zaś w Warszawie z Dawidem Pawlaczykiem, który w 2013 roku wybudził się z trzymiesięcznej śpiączki, kiedy jego rodzice włączyli mu w szpitalu relację z meczu "Królewskich". Wówczas historia dotarła do Portugalczyka, a ten zaprosił chłopca na mecz Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund. Podarował mu wtedy swoją koszulkę z autografem.

 

 

Niektóre zachowania boiskowe Ronaldo nie podobają się kibicom. Często padają oskarżenia, że zawodnik jest arogancki, nie potrafi przegrywać i nie zawsze gra drużynowo. Jeżeli nawet te opinie znajdują czasem potwierdzenie w zachowaniu "CR7", to nie sposób odmówić mu hojności i zaangażowania w dobroczynną działalność.

 

Kondolencje do pogrążonych w żałobie najbliższych ofiar spłynęły we wtorek z każdego zakątka piłkarskiego świata. Stosowne oświadczenia opublikowali na serwisach społecznościowych sportowcy oraz działacze.

 

Piłkarze z miejscowości Chapeco w południowej Brazylii lecieli na pierwsze spotkanie finałowe Copa Sudamericana - odpowiednika Ligi Europejskiej.

 

Według najnowszych ustaleń na pokładzie samolotu, który rozbił się w okolicach Medellin, było nie 81, lecz 77 osób, w tym dziewięcioro członków załogi.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze