Surowe kary dla bohaterów siatkarskiej awantury

Siatkówka
Surowe kary dla bohaterów siatkarskiej awantury
fot. Instagram - smsspala

Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęła decyzję o ukaraniu zawodników, którzy byli najbardziej impulsywni podczas incydentów do których doszło podczas sobotniego spotkania pomiędzy SMS Spała a SKS Hajnówka.

Norbert Huber pozbawiony został funkcji kapitana zespołu. Jakub Szymański do końca sezonu został odsunięty od zespołu występującego w rozgrywkach I ligi. Z wszystkimi uczniami szkoły przeprowadzone zostały rozmowy wychowawcze.

 

Odrębnym tokiem prowadzone jest postępowanie z urzędu, zarządzone przez Radosława Ciemięgę, Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 

Wydział Dyscypliny otrzymał już oryginał protokołu meczowego, zapis video i inne materiały związane z przebiegiem spotkania.  W następnym etapie wyjaśnienia składać będą uczestnicy zajść i świadkowie incydentu. Na tej podstawie Wydział Dyscypliny ustali stan faktyczny przebiegu wydarzeń i podejmie stosowne decyzje, co do sankcji dyscyplinarnych.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze