Wunder uzupełnia skład Splyce

E-sport
Wunder uzupełnia skład Splyce

Poznaliśmy pełny skład Splyce na nadchodzący wiosenny split EU LCS. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do zespołu jest toplaner Martin „Wunder” Hansen. Tym samym Splyce pozostało w takim samym zestawieniu, w jakim przystępowało do ubiegłej edycji zmagań.

Przypomnijmy, że niemal w pełni duńska formacja przyprawiła nas w ubiegłym sezonie o prawdziwą huśtawkę nastrojów. Najpierw zajęła niską, ósmą pozycję w wiosennym splicie i dopiero w barażach zapewniła sobie utrzymanie w elitarnym cyklu, by następnie fenomenalnie zaprezentować się w letniej edycji zmagań. Dzięki udziałowi w finale rywalizacji, który zaowocował drugim miejscem w EU LCS, a także przekonującej postawie w barażach, awans na Mistrzostwa Świata stał się faktem. Przygoda Splyce ze światowym czempionatem zakończyła się co prawda już po fazie grupowej, ale dla młodego zespołu sam wyjazd na tę imprezę był sporym sukcesem.

 

Wydawało się, że utalentowana ekipa będzie chciała przystąpić do wiosennego splitu w tym samym składzie. Tymczasem 19 i 20 listopada sceną wstrząsnęły informacje o odejściu ze Splyce czwórki graczy – wszystkich poza dżunglerem Jonasem „Trashy” Andersenem. Nie wiadomo do końca czy winne jest przeoczenie organizacji, które nie dopilnowała kończących się kontraktów zawodników, czy też sami gracze chcieli rozważyć inne propozycje. Zawodnicy przez około tydzień szukali alternatywnych opcji i rozważali oferty zarówno innych formacji, jak i samego Splyce. Ostatecznie jednak, w dniach 24-27 listopada, trójka z nich zdecydowała się związać ze starą/nową drużyną – za słoweńskim supportem Mihaelem „Mikyx” Mehle szybko podążył duet Duńczyków – strzelec Kasper „Kobbe” Kobberup i midlaner Chres „Sencux” Laursen. Najdłużej z całej piątki wahał się Wunder, który dopiero w nocy z 29 na 30 listopada ogłosił na twitterze fakt, że doszedł do porozumienia z organizacją.

 

Tym samym Splyce skompletowało swój skład. Wicemistrzowie EU LCS są  drugim (po obrońcach tytułu z G2) zespołem w stawce, który zaprezentował swoją piątkę zawodników na najbliższy split. SPY jest też mocnym kandydatem do występu na IEM w koreańskim Gyeonggi. Przypomnijmy, że predysponowane do udziału w turnieju G2 wycofało się z rywalizacji, a zastępcy nie zostali jeszcze wytypowani.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze