1 liga: Banasik zostanie trenerem Zagłębia Sosnowiec

Piłka nożna
1 liga: Banasik zostanie trenerem Zagłębia Sosnowiec
fot.Cyfrasport

Dariusz Banasik zostanie trenerem występujących w 1. lidze piłkarzy Zagłębia Sosnowiec. Kontrakt ma zostać podpisany 2 stycznia - poinformowano na stronie klubu. Zastąpi on odsuniętego niedawno Piotra Mandrysza.

Banasik jest obecnie szkoleniowcem Pogoni Siedlce. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 21 meczów (dwa spotkania w Pucharze Polski oraz 19 meczów w 1. lidze). Z dorobkiem 29 punktów znajduje się na czwartym miejscu w tabeli. Teraz ma objąć Zagłębie.

 

W Zagłębiu Sosnowiec niedawno doszło do konfliktu między zawodnikami, a szkoleniowcem. Mówił o tym przed telewizyjną kamerą kapitan Zagłębia Sebastian Dudek po niedzielnym, wygranym 2:0, wyjazdowym meczu z Pogonią Siedlce. Dudek za tę wypowiedź dostał karę finansowa w wysokości 10 tys., a umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana.

 

Mandrysz prowadził Zagłębie od 3 października, podpisał umowę ważną do końca czerwca 2018. Zastąpił wtedy Jarosława Araszkiewicza, który funkcję pełnił 10 dni po odejściu do warszawskiej Legii Jacka Magiery.

 

Drużyna pod kierunkiem Mandrysza trzy razy wygrała, dwa mecze zremisowała i trzy przegrała. Po 19. kolejkach sosnowiczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Liderem jest Chojniczanka Chojnice (36), przed GKS Katowice (35). Pierwszoligowcy zakończyli już tegoroczną część sezonu, rozgrywki zostaną wznowione na początku marca.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze