Abaria, Bucu i Cinkrof powalczą o Mistrzostwo Hiszpanii

E-sport
Abaria, Bucu i Cinkrof powalczą o Mistrzostwo Hiszpanii

Znamy już kompletną listę zespołów które wywalczyły awans do fazy play-off rozgrywek hiszpańskiej ligi LVP. Dalsze zmagania odbywać będą się w dniach 16-18 grudnia w Madrycie.

Za nami sezon zasadniczy dwunastego sezonu hiszpańskiej ligi LVP, w związku z czym znamy szóstkę zespołów, które wywalczyły awans do play-offów. Z pierwszego miejsca przepustkę wywalczyli sobie obrońcy trofeum z ASUS ROG Army. Dobrze spisali się Polacy – na drugim miejsce sklasyfikowane zostało KIYF Logitech Bogusława „Abaria” Dobryniewskiego, a trzecią pozycję zajęło The Penguins Mafia z Jakubem „Cinkrof” Rokickim i Marcinem „Bucu” Świechem w składzie. Kolejne lokaty stały się udziałem odpowiednio GIANTS Only The Brave, Valencia CF eSports oraz była drużyna Pawła „Woolite” Pruskiego – ThunderX3 Baskonia. Niestety z rozgrywkami pożegnało się natomiast PAM Esports Ireneusza „Iluzjonist” Opalińskiego, ale polski wspierający wspominał, że niezależnie od wyniku jest to jego pierwszy i ostatni split w barwach tej formacji. Faza play-off odbędzie się w dniach 16-18 grudnia w Madrycie.

 

Przypomnijmy, że zmagania w tym splicie hiszpańskiego LVP nie mają wpływu na eliminacje do wiosennego splitu Challenger Series, bowiem reprezentantem regionu będą zwycięzcy sezonu 11 – ASUS ROG Army. Dodatkowo warto wspomnieć, że znamy już komplet regionalnych zespołów, które zobaczymy we właściwych eliminacjach do ligi stanowiącej zaplecze LCS. Nasz kraj reprezentować będzie ex-Team Refuse (Unknown, T4nk, Overpow, Puki Style, Mystiques), Francję – LDLC, Wielką Brytanię – MnM Gaming, natomiast Skandynawię – Tricked eSports. Stawkę uzupełniła formacja Iguana eSports, która kilka dni temu zwyciężyła w Mistrzostwach Niemiec.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze