McGregor otrzymał licencję bokserską!

Sporty walki
McGregor otrzymał licencję bokserską!
fot. youtube

Mistrz UFC wagi lekkiej Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 sub) otrzymał licencję bokserską stanu Kalifornia! W kilka dni po tym, jak organizacja odebrała mu pas wagi piórkowej o Irlandczyku znowu jest głośno. Licencja oznacza, że może w tym stanie walczyć w profesjonalnych walkach na zasadach bokserskich.

Najgorętsze nazwisko największej organizacji MMA na świecie jest obiektem kolejnych zawirowań. Kilka dni temu posiadacz dwóch pasów UFC (wagi piórkowej i lekkiej) stracił jeden z nich, jednak gdy opinia publiczna oczekiwała na reakcję Irlandczyka, ten... otrzymał licencję bokserską stanu Kalifornia. Czy to oznacza, że "Notorious" planuje spróbować swoich sił w innym ze sportów walki?

Spokojnie, na tę chwilę McGregor wciąż jest mistrzem UFC wagi lekkiej po tym, jak kilka tygodni temu na wielkiej gali UFC 205 w Nowym Jorku efektownie znokautował Eddiego Alvareza (28-5, 15 KO, 7 sub) w drugiej rundzie. Licencja pozwoli mu jednak walczyć w stanie Kalifornia na zasadach bokserskich w profesjonalnych walkach.

W mediach od wielu miesięcy trwają dywagacje na temat superwalki: McGregor kontra Floyd Mayweather Jr. (49-0-0, 26 KO). Pojedynek wygenerowałby zapewne największe zyski w historii, jednak wciąż jest to zaledwie sfera domysłów. Agenci Irlandczyka domagają się dla swojego gwiazdora nazwiska z najwyższej półki, jeśli ten miałby spróbować swoich sił w innej dyscyplinie.

McGregor nie zabrał jeszcze w tej sprawie głosu na łamach mediów społecznościowych.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze