ME U-21 2017: Grupa marzeń! Szwedzi zadowoleni z losowania

Piłka nożna

Szwedzi ocenili wyniki losowania grup piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy jako „świetne” i „fantastyczne w każdym aspekcie”, a rywali, którymi są Polska, Anglia i Słowacja jako „grupę marzeń”.

„Mieliśmy wielkie szczęście. Niebiesko-żółci, aktualni mistrzostwo Europy, znaleźli się w grupie marzeń i będą bronić tytułu. Udało się uniknąć Niemców i Portugalczyków, z którymi wygrane w grupie mogą równać się z utopią, a z Polską i Słowacja jesteśmy w stanie wygrać. Dlatego musimy być szczególnie zadowoleni z losowania w Krakowie” skomentował dziennik "Aftonbladet".

 

„Piłkarze Hakana Ericsona unikną najtrudniejszych rywali” - skomentował „Expressen”. Zdaniem dziennikarzy gazety „Szwecja jest w stanie wygrać grupę”.

 

Komentatorzy szwedzkiej telewizji publiczna SVT ocenili, że było to naprawdę wymarzone losowanie. "Unikniemy Niemców, którzy przeszli eliminacje bez porażki i bardzo trudnej Portugalii, z którą spotkaliśmy się w finale poprzednich ME, w ubiegłym roku w Czechach”.

 

Pierwsze komentarze piłkarzy były też optymistyczne. „Mamy bardzo duże możliwości wyjścia z grupy” - ocenił napastnik Bristol City Gustav Engvall. Pomocnik duńskiego FC Midtjylland Kristoffer Olsson stwierdził z kolei, że „czujemy się niepokonani”.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze