Peanut dołącza do SKT T1, Deft graczem KT

Inne
Peanut dołącza do SKT T1, Deft graczem KT

Han „Peanut” Wang-ho, który w ostatnim sezonie był bardzo mocnym punktem półfinalisty Mistrzostw Świata, ROX Tigers, po rozpadzie swojej dotychczasowej ekipy zdecydował się dołączyć do zespołu zdobywców trofeum – SK Telecom T1. Spekulacje związane z tym transferem pojawiały się od pewnego czasu, ale dopiero teraz SKT T1 oficjalnie potwierdziło nowy nabytek.

Peanut dołączył do ROX rok temu, zastępując Lee „Hojin” Ho-jina i bardzo szybko odnalazł się w nowej ekipie, niemal z miejsca stając się ważnym elementem koreańskiego potentata. Co ciekawe, był to pierwszy pełny sezon Peanuta, który jeszcze rok wcześniej przegrywał rywalizację z Cho „Watch” Jae-geolem i nie potrafił przebić się podstawowego składu Najin em-Fire. Już w tym sezonie młody koreański leśnik był jednak prawdziwym objawieniem i ważnym elementem sukcesu ROX Tigers, które zwyciężyło w letnim splicie LCK i dotarło do półfinału Mistrzostw Świata. Warto wspomnieć, że to dalszy etap roszad w składzie SKT T1. Ponadto w drużynie nadal znajduje się inny dżungler - Kang „Blank” Sun-gu będzie rywalizował z Peanutem o miejsce w składzie. Niedawno z formacją pożegnał się natomiast legendarny Bae „Bengi” Seong-woong.

 

Wielki zespół gotowy do rywalizacji ze zbrojącym się SKT T1 buduje także KT Rolster. Najnowszym ruchem transferowym organizacji jest pozyskanie byłego strzelca Edward Gaming, Kima „Deft” Hyuk-kyu. Deft ostatnie dwa lata spędził właśnie w Chinach. Z Edward Gaming dwukrotnie wygrywał LPL i dwukrotnie docierał do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Wcześniej natomiast związany był z półfinalistą najważniejszych zawodów na globie – drużyną Samsung Blue.

 

Nie da się ukryć, że w Korei trwa prawdziwy szał transferowy. Nie tak dawno rozstanie ze swoimi składami ogłosiły takie drużyny jak ROX Tigers, Afreeca Freecs, Longzhu Gaming (w zespole został tylko Kim „Crash” Jun-seo) czy CJ Entus, które jednak nowy sezon zacznie na zapleczu LCK, w Challengers. Duże zmiany przeszło także Jin Air Greenwings. Ekipę tę wzmocnił ostatnio były wspierający Team ROCCAT, Oh „Raise” Ji-hwan, który dołączył do kwartetu SoHwan-Winged-Kuzan-Teddy.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze