Piękny gest Ronaldinho i Juana Romana Riquelme! Chcą grać w Chapecoense

Piłka nożna
Piękny gest Ronaldinho i Juana Romana Riquelme! Chcą grać w Chapecoense
fot.PAP/DPA

Legendarny brazylijski zawodnik - Ronaldinho oraz wielokrotny reprezentant Argentyny - Juan Roman Riquelme chcą grać w drużynie Chapecoense. Byli piłkarze Barcelony chcą w ten sposób wspomóc brazylijską drużynę, która jest pogrążona w żałobie.

Faktem jest, że obaj zawodnicy przebywają na piłkarskiej emeryturze, ale są zdeterminowani żeby wesprzeć klub, który we wtorkowej tragedii stracił większość piłkarzy. W katastrofie samolotu pasażerskiego w pobliżu Medellin zginęło 71 osób, w tym niemal cała drużyna Chapecoense. Przeżyli tylko trzej zawodnicy: Neto, Alan Ruschel i Follmann.

 

Praktycznie cały świat stara się wspierać Chapecoense. Brazylijskie kluby deklarują darmowe wypożyczenie swoich graczy. Wszystko po to, aby dotknięty tragedią klub mógł nadal istnieć. Z kolei władze Nacionalu Medelin, klubu, z którym Chapecoense miało się mierzyć w finale Copa Sudamericana chce oddać trofeum brazylijskiej zespołowi z Chapecó.

 

Ronaldinho oraz Juan Roman Riquelme również nie pozostają obojętni na los klubu z „Kraju kawy”. Byli gracze „Barcy” zapowiadają, że chcą pomóc Chapecoense na boisku. Obaj musieli by najpierw wrócić z piłkarskiej emerytury. Riquelme zawiesił buty na kołku w styczniu 2015 roku. Zdobywca „Złotej Piłki” z 2005 roku oficjalnie nie zakończył kariery, ale od września zeszłego roku pozostaje bez przynależności klubowej.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze