Boniek wytypował swoją wymarzoną grupę na MME U-21. "Bo w piłce nożnej nie może być łatwo!"

Piłka nożna
Boniek wytypował swoją wymarzoną grupę na MME U-21. "Bo w piłce nożnej nie może być łatwo!"
fot. PAP

Na oficjalnym profilu twitterowym młodzieżowych mistrzostw Europy U-21 pojawił się wpis prezentujący grupę marzeń prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, w której mieliby się znaleźć Polacy. Polska spotkałaby się w niej z Hiszpanią, Włochami i Szwecją.

Trzeba przyznać, że szef PZPN postawił poprzeczkę wysoko! W jego upragnionej grupie obok Polski znalazły się tak silne ekipy jak: Hiszpania, Włochy i Szwecja. Co ciekawe nie ma w niej skazywanej na pożarcie Macedonii, jednak jak tłumaczy Boniek: "W piłce nożnej nie może być łatwo!".

 

 

W wymienionych reprezentacjach gra wielu zawodników, którzy już teraz stanowią ważne ogniwa klasowych, europejskich drużyn. W młodzieżowej kadrze Hiszpanii występują m.in. znany z Realu Madryt Marco Asensio, a także środkowy pomocnik Atlético Madryt Saúl Ñíguez. Kapitanem Włoch jest dawny klubowy kolega Kamila Glika Marco Benassi, który w obecnym sezonie Serie A, w barwach Torino, zdobył cztery gole i zanotował jedną asystę w zaledwie dwunastu spotkaniach, co jak na pomocnika stanowi okazały wynik. Teoretycznie najsłabszą drużyną z wymienionej trójki jest Szwecja, ale nie wolno jej lekceważyć. W kwalifikacjach do mistrzostw triumfatorzy poprzedniej edycji rozgrywek potrafili wygrać 4:2 z Francją, a także, podobnie jak Hiszpania, rozbić Estończyków aż 5:0.

 

Losowanie grup młodzieżowych mistrzostw Europy 2017 odbędzie się w Kraków Congress Centre, a poprowadzi je Mateusz Borek i Filip Adamus z PZPN. Wcześniej Roman Kołtoń i stali piłkarscy eksperci Polsatu Sport: Dariusz Dziekanowski, Wojciech Kowalczyk i Andrzej Iwan przeanalizują w studiu możliwe scenariusze i potencjalnych rywali Polaków.

 

Transmisja z losowania mistrzostw Europy U-21 2017 od godziny 17.00 w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze