Puchar Włoch: Pewne zwycięstwo Bologni nad liderem Serie B

W ostatnim meczu 1/16 finałów Pucharu Włoch Bologna wygrała u siebie z Hellas Weroną 4:0. Najjaśniejszym punktem gospodarzy był Anthony Mounier, który zdobył dublet.

Obie drużyny występują na co dzień w dwóch różnych klasach rozgrywkowych. Bologna w obecnych rozgrywkach Serie A prezentuje się przeciętnie. Ekipa Roberto Donadoniego przegrała dwa z ostatnich trzech spotkań i w rezultacie uplasowała się na 14. miejscu w tabeli. Zdecydowanie lepiej wiedzie się byłemu zespołowi Dominika Furmana, a obecnemu Pawła Wszołka, z którego pomocnik został jednak wypożyczony do QPR 31 sierpnia 2016 roku. W Serie B Hellas Werona piastuje bowiem funkcję lidera. W ostatnich trzech meczach drużyna z "miasta Romea i Julii" doznała jednak dwóch dotkliwych porażek - najpierw z Novarą 0:4, a następnie z Citadellą 1:5.

Na początku meczu bardziej aktywni byli goście, którzy nieomal objęli prowadzenie, jednak piłka po strzale jednego z napastników odbiła się od słupka. W 31. minucie to gospodarze otworzyli wynik spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła pod nogi Frederico di Francesco, który płaskim strzałem pokonał bramkarza przyjezdnych. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i Ferdinando Coppola nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Dziewięć minut później było już 2:0, po tym jak Mattia Destro i Anthony Mounier znaleźli się w sytuacji dwóch na jednego z bramkarzem Werony. Strzelcem gola był Francuz, a asystę zanotował Włoch.

Druga odsłona należała już wyłącznie do gospodarzy i lider Serie B robił wyłącznie za tło dla lepszych tego dnia rywali. W 75. minucie goście próbowali co prawda strzałem z przewrotki zaskoczyć Alfreda Gomisa, ale uderzeniu brakowało precyzji. W 86. minucie na 3:0 podwyższył Mounier. Napastnik otrzymał podanie z prawej strony boiska i następnie popisał się znakomitą główką. Cztery minuty później wynik spotkania zamknął Emil Krafth. Strata ostatniego gola w pełni obciąża konto doświadczonego bramkarza gości, który niefortunnie wybił piłkę wprost pod nogi 22-letniego Szweda, a ten nie miał skrupułów by pogrążyć Weronę.

Bologna FC - Hellas Werona 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Frederico Di Francesco (31'), 2:0 Anthony Mounier (39'), 3:0 Anthony Mounier (86'), 4:0 Emil Krafth (90').

Bologna FC: Alfred Gomis - Ibrahima Mbaye, Marios Ekonomu, Daniele Gastaldello, Emil Krafth - Erick Pulgar (87' Saphir Taïder), Ádám Nagy, Godfred Donsah (67' Blerim Džemaili) - Federico Di Francesco (78' Orji Okwonkwo), Mattia Destro, Anthony Mounier.

Hellas Werona: Ferdinando Coppola - Deian Boldor, Matteo Bianchetti, Mohamed Salim Fares - Daniel Bessa (61' Juanito Gómez Taleb), Mattia Valoti (67' Davide Luppi), Enzo Maresca, Mattia Zaccagni (77' Antonio Caracciolo), Samuel Souprayen - Gennaro Troianiello, Simone Andrea Ganz.

Żółte kartki: Okwonkwo - Zaccagni, Boldor.

Sędzia: Luca Pairetto.