Polska dwójka podwójna wioślarską osadą roku wśród kobiet

Inne
Polska dwójka podwójna wioślarską osadą roku wśród kobiet
fot.Cyfrasport

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro w rywalizacji dwójek podwójnych, zostały uznane najlepszą żeńską osadą 2016 roku przez Międzynarodową Federację Wioślarską (FISA). Gala odbędzie się 28 stycznia w Kanadzie.

Światowa federacja przyznała wyróżnienia w kilku kategoriach, a plebiscyt zdominowali złoci medaliści z Rio. Fularczyk-Kozłowska i Madaj triumfowały w kategorii "Female Crew of the Year" (Kobieca Osada Roku). Jak podkreślono na stronie FISA, to pierwsze takie wyróżnienie dla Polski wśród pań.

 

"Fularczyk-Kozłowska i Madaj zostały liderkami wioślarstwa w Polsce, zwłaszcza kobiecego. Sezon 2016 był ich czwartym wspólnym i po zajęciu czwartego miejsca w mistrzostwach świata 2015 dotarły do mistrzostwa olimpijskiego 2016 (...)" - napisano w uzasadnieniu, przypominając również o dwóch tytułach mistrzyń Europy polskiej dwójki podwójnej.

 

Za najlepszą męską osadę roku zostali uznani chorwaccy bracia Martin i Valent Sinkovicowie, złoci medaliści z Rio de Janeiro w rywalizacji dwójek podwójnych. Najlepszym trenerem został Roger Barrow z RPA, natomiast wśród sportowców niepełnosprawnych triumfowała Brytyjka Rachel Morris, która wcześniej zdobywała medale igrzysk paraolimpijskich w kolarstwie.

 

Uhonorowanie zwycięzców nastąpi 28 stycznia podczas gali w kanadyjskim Vancouver, przy okazji światowej konferencji trenerów wioślarstwa.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze