Bundesliga: Piszczek strzelił gola Borussii Moenchengladbach

Łukasz Piszczek był jednym z bohaterów meczu Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach. Polak strzelił jednego gola, dokładając cegiełkę do efektownego zwycięstwa swojej drużyny 4:1. W sumie spędził na boisku cały mecz i zapisał na swoim koncie jeszcze żółtą kartkę.

Mecz w Dortmundzie rozpoczął się od małego trzęsienia ziemi, ponieważ już w 6. minucie ku zaskoczeniu wszystkich to goście otworzyli wynik. Ich radość nie trwała jednak długo. Minęło kilkadziesiąt sekund i było 1:1. Do wyrównania doprowadził niezawodny Pierre-Emerick Aubameyang.

Kiedy na zegarze wybiła 15. minuta, BVB objęła prowadzenie za sprawą Piszczka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Polak pokonał Yanna Sommera strzałem głową z kilku metrów. Był to jego trzeci gol w tym sezonie.

Gospodarze od tej pory w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenie i stopniowo powiększali prowadzenie. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Ousmana Dembele i ponownie Aubameyang. Dzięki temu Gabończyk ma już 15 goli i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów.

Ogromnego pecha miał pomocnik BVB Nuri Sahin. Turek po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się na boiskach Bundesligi i wytrwał zaledwie 35 minut. Doznał bowiem kontuzji i musiał opuścić plac gry. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie pauzował.

Spośród pozostałych Polaków najwięcej powodów do zadowolenia w sobotę miał Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim). Jego drużyna pokonała 1.FC Koeln 3:0, natomiast on spędził na boisku godzinę. Paweł Olkowski (1.FC Koeln) cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Podobnie jak Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) i Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg).

Wyniki sobotnich meczów 13. kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - SC Freiburg 1:1 (0:1)

Bramki: Hakan Calhanoglu 60 - Janik Haberer 30

Borussia Dortmund - Borussia Moenchengladbach 4:1 (2:1)

Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 7, 68, Łukasz Piszczek 15, Ousmana Dembele 64 - Raffael 6

TSG 1899 Hoffenheim - 1.FC Koeln 4:0 (2:0)

Bramki: Sandro Wagner 8, 67, Jeremy Toljan 39, Mark Uth 89

Werder Brema - FC Ingolstadt 04 2:1 (1:0)

Bramki: Max Kruse 24, Fin Bartels 76 - Markus Suttner 58

VfL Wolfsburg - Hertha Berlin 2:3 (2:1)

Bramki: Borja Mayoral 12, Paul Seguin 18 - Marvin Plattenhardt 16, Alexander Esswein 69, Salomon Kalou 90+1 (k)

Czerwona kartka: Paul Seguin (87, VfL Wolfsburg, za drugą żółtą)

RB Lipsk - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (1:1)

Bramki: Timo Werner 2 (k), Sead Kolasinac 47 (s) - Sead Kolasinac 31