Ciemne zaułki Gadżetonu już dostępne

E-sport
Ciemne zaułki Gadżetonu już dostępne

W nocy z 1 na 2 grudnia do Hearthstone’a zawitało najnowsze rozszerzenie – Ciemne zaułki Gadżetonu. Jak każdy dodatek także ten powinien poważnie wpłynąć na metę gry ze względu na ogrom kart i nowych opcji, które wraz z jego dodaniem przenikają do gry.

Do gry trafiły 132 nowe karty, w tym 42 neutralne, 81 klasowych i 9 trójklasowych. Jednocześnie do naszej dyspozycji rozdysponowanych zostało 20 legendarnych stronników. Czy nowy dodatek wstrząśnie metą i całkowicie odwróci tendencje? Na to pytanie odpowie nam najbliższy miesiąc. Na pewno powiew świeżości pozwoli nam nieco odetchnąć od dotychczasowej dominacji Midrange Shamana czy Malygos Druida z oczywistym wskazaniem na tego pierwszego. Motywem rządzącym najnowszym rozszerzeniem jest wzmacnianie kart znajdujących się w naszej ręce bądź talii, otrzymaliśmy bowiem mnóstwo stronników wykorzystujących tę mechanikę. Tradycyjnie Blizzard stara się także spowolnić metę poprzez dodanie kolejnych rozwiązań przeciwdziałającym agresywnym archetypom. Ponadto deweloper ewidentnie próbuje skierować nasze oczy na takie talie jak Aggro Paladin, Taunt Warrior czy zestawy oparte na Jade Golemach (z naciskiem na Druida). Kilka interesujących kart otrzymał również łotr (Rogue) oraz przede wszystkim Reno Warlock. Dodatek stanowi również kolejną próbę pomocy klasie kapłana (Priest), talii Beast Druida czy archetypom wykorzystującym frakcję piratów.

 

Fabuła Ciemnych Zaułków Gadżetonu zgodnie z tytułem umiejscowiona jest oczywiście w zamieszkałym głównie przez gobliny pustynnym mieście stanowiącym stolicę regionu Tanaris. Motywem przewodnim rozszerzenia jest rywalizacja trzech rodzin: Grimy Goons, Jade Lotus i Kabal, co posłużyło deweloperowi do wprowadzenia nowej mechaniki – kart dostępnych jednocześnie dla trzech klas (do tej pory karty były dostępne albo dla wszystkich klas, albo dla jednej konkretnej).

Z nowym dodatkiem, podobnie jak w przypadku Przedwiecznych Bogów, otrzymaliśmy od Blizzarda kilka prezentów. W grze czeka na nas kilka niezbyt skomplikowanych zadań, które połączone są z fabułą rozszerzenia i za które możemy otrzymać łącznie aż 6 pakietów. Nie czekajcie z ich odblokowaniem!

Rafał Fiodorow
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie