Looper pierwszym nabytkiem Echo Fox

E-sport
Looper pierwszym nabytkiem Echo Fox

Jang „Looper” Hyeong-seok jest kolejnym, po Chae „Piglet” Gwang-jinie i Jung „Impact” Eon-yeongu, Mistrzem Świata, który zdecydował się na przeprowadzkę do Ameryki. Koreański toplaner zdecydował się przyjąć ofertę budującego nowy zespół Echo Fox.

Transfer Loopera jest sporym wydarzeniem dla amerykańskiej sceny, która po nieudanym światowym czempionacie potrzebuje nowego zastrzyku wartościowych zawodników. Przypomnijmy, że 23-letni gracz górnej alei po zdobyciu mistrzostwa globu zdecydował się na wyjazd do Chin, gdzie reprezentował barwy Master3 i Royal Never Give Up. Co prawda rok 2015 był dla Loopera zupełnie nieudany, ale dzięki transferowi do RNG toplaner odżył i miał swój wkład w wygranie wiosennego splitu oraz drugie miejsce w letniej edycji rozgrywek. Już po raz trzeci zameldował się też na Mistrzostwach Świata, ale swoją przygodę z tegorocznym turniejem skończył na ćwierćfinale, gdzie jego formacja uległa późniejszym triumfatorom z SKT T1.

 

Looper dołącza do Henrika „Froggen” Hansena, który do tej pory był jedynym potwierdzonym zawodnikiem formacji na zbliżający się wiosenny split EU LCS. Duńczyk pozostał w zespole po niezbyt udanym roku, w którym Echo Fox bliżej było do walki o utrzymanie, aniżeli batalii o wysokie pozycje. O ile postawa zespołu w wiosennym splicie mogła jeszcze dawać powody do optymizmu (7. miejsce i zwyżka formy w drugiej części zmagań), o tyle letnia edycja rywalizacji była już dla ekipy Ricka Foxa katastrofą. Zespół zajął w sezonie zasadniczym ostatnią pozycję i o utrzymanie musiał walczyć w barażach.

 

Teraz więc formację czeka przebudowa, którą rozpoczęło właśnie zakontraktowanie Loopera. Jeszcze niedawno spekulowało się, że skład Echo Fox uzupełnią duński dżungler Lucas „Santorin” Tao Kilmer Larsen oraz Amerykanin Eugene „Pobelter” Park, który przekwalifikuje się z midlanera na wspierającego. Tymczasem według najnowszych informacji Echo Fox ma wzmocnić duet składający się z dżunglera Matthew „Akaadian” Higginbothama (ostatnio Dream Team, NA CS) oraz wspierającego Austina „Gate” Yu (ostatnio Phoenix1, NA LCS). W zespole ma pozostać dotychczasowy strzelec Yuri „KEITH” Jew.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze