Nazaruk poprowadzi Górnika w meczu z Cracovią

Piłka nożna
Nazaruk poprowadzi Górnika w meczu z Cracovią
fot. Cyfrasport

Sławomir Nazaruk poprowadzi drużynę Górnika Łęczna w niedzielnym spotkaniu wyjazdowym ekstraklasy piłkarskiej z Cracovią. W czwartek rozwiązano kontrakt z trenerem Andrzejem Rybarskim, a powodem były niesatysfakcjonujące wyniki i seria wysokich porażek.

W piątek klub wystąpił do PZPN z wnioskiem o przyznanie Nazarukowi warunkowej licencji, bowiem ustalono, że do chwili zaangażowania nowego trenera zespół prowadzić będzie dotychczasowy członek sztabu szkoleniowego, asystent Rybarskiego, łączący dotąd tę funkcję z rolą kierownika drużyny.

41-letni Nazaruk jest jednym z najbardziej zasłużonych piłkarzy w historii Górnika Łęczna, gdzie po zakończeniu sportowej kariery pracuje jako szkoleniowiec i organizator związany z pierwszą drużyną.

Prezes Górnika Artur Kapelko zapowiedział, że nazwisko nowego szkoleniowca będzie znane za 10-12 dni, a do klubu napłynęło kilka interesujących ofert. Do tego czasu sztabem szkoleniowym, w skład którego wchodzą: Arkadiusz Onyszko, Veljko Nikitovic, Dariusz Mrózek i Szymon Gieroba kierować będzie Nazaruk.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie