Moon rozstaje się ze składem Team Liquid

Inne
Moon rozstaje się ze składem Team Liquid

Jak podaje sama organizacja na swojej stronie internetowej, od przyszłego splitu Galen "Moon" Holgate nie będzie występował na scenie ani w barwach drużyny Challenger Series, ani tej LCS. Zawodnik jest od teraz otwarty na propozycje od innych zespołów, jednak przez okres przejściowy pozostanie w Team Liquid jako dodatkowy analityk.

Moon swoją przygodę z profesjonalnymi rozgrywkami League of Legends rozpoczął stosunkowo niedawno, w 2015 roku, kiedy to próbował swoich sił w Challenger series najpierw w barwach Frank Fang Gaming, a później Team Imagine. Ten drugi był o krok od kwalifikacji do LCS, lecz w turnieju promocyjnym niestety przegrał z powracającym z relegacji Renegades.

Pod koniec roku jednak, organizacja NRG Esports wykupiła slot w LCS od Team Coast i złożyła ofertę Galenowi, którą bez zastanowienia przyjął. Drużyna zapowiadała się naprawdę dobrze, w końcu na środku znajdował się koreański gracz Jin Air Green Wings Lee "Ganked By Mom" Chang-suk, który miał poprowadzić swoich kolegów do zwycięstwa. Mimo tego jednak, zespół poradził sobie dość przeciętnie, kończąc split wiosenny na piątym miejscu i błyskawicznie odpadając w play-offach. Po tym niesatysfakcjonującym obrocie spraw Moon i kilku innych członków opuściło NRG, a organizacja w kolejnym splicie musiała grać w turnieju promocyjnym, po którym odpadła z LCS, a następnie wycofała się z sekcji League of Legends, żegnając wszystkich zawodników.

W tym czasie amerykański jungler dostał ofertę grania w bliźniaczym zespole Team Liquid z Challenger Series, zwanym Team Liquid Academy. Między innymi dzięki jego wysiłkom udało mu się dostać do tego samego turnieju promocyjnego, w którym odpadła jego poprzednia drużyna, lecz niestety TLA też nie podołało wyzwaniu, przegrywając na starcie 2-3 z Echo Fox. Teraz Moon nie jest nigdzie zakontraktowany i na razie będzie wspierał swoją obecną organizacją na pozycji analityka.

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze