PLK: Trefl ograł Miasto Szkła

W pierwszym niedzielnym meczu Trefl Sopot pokonał przed własną publicznością Miasto Szkła Krosno 75:64. Jedyne sobotnie spotkanie Polskiej Ligi Koszykówki było niezwykle wyrównane. Ostatecznie BM Slam Stal Ostrów Wlkp. pokonała AZS Koszalin 65:60.

Trafienia Jakuba Karolaka w pierwszych minutach spotkania dawały niewielką przewagę gospodarzom. Goście niwelowali ją jednak błyskawicznie - kolejna akcja Chrisa Czerapowicza dawała remis, a trafienie Dariusza Oczkowicza oznaczało minimalne prowadzenie Miasta Szkła. Krośnianie potrafili w dodatku przyspieszyć tempo - dzięki kontrze Royce’a Woolridge’a i późniejszych rzutach Seida Hajricia było już 23:14. Po 10 minutach rywalizacji zespół trenera Michała Barana wygrywał sześcioma punktami. Na początku drugiej kwarty trójki Jakuba Karolaka były główną bronią Trefla, a późniejsze trafienia Nikoli Markovicia oraz Piotra Śmigielskiego pozwoliły tej drużynie wrócić na prowadzenie. Miasto Szkła w tej części spotkania miało ogromne problemy w ofensywie, a sopocianie potrafili to skrupulatnie wykorzystać. Zespół z Krosna rzucił w kwarcie zaledwie sześć punktów, a po trafieniach z linii rzutów wolnych Nikoli Markovicia było 46:33.

Siedem punktów z rzędu Trefla i akcja Jakuba Karolaka oznaczały, że zespół trenera Zorana Marticia miał już 20 punktów przewagi na początku trzeciej kwarty. Miasto Szkła nadal nie trafiało wielu rzutów, a w dodatku nie potrafiło znaleźć sposobu na szybkiego Anthony’ego Irelanda oraz Nikolę Markovicia. Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili 63:47. Gościom nie można odmówić ambicji - w ostatniej kwarcie bardzo starali się poprawić wynik na swoją korzyść. Dzięki akcjom 2+1 Chrisa Czerapowicza i Royce’a Woolridge’a potrafili zbliżyć się na osiem punktów. Na więcej Trefl nie chciał już jednak pozwolić. Ważne trafienie notowali liderzy, czyli Marković i Ireland, dzięki czemu przewaga gospodarzy była bezpieczna. Ostatecznie sopocianie zwyciężyli 75:64.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Nikola Marković, który zdobył 24 punkty, 16 zbiórek i trzy asysty. Jakub Karolak dodał do tego 19 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Chris Czerapowicz z 19 punktami i czterema zbiórkami.

Trefl Sopot – Miasto Szkła Krosno 75:64 (21:27, 25:6, 17:14, 12:17)

Trefl Sopot: Nikola Markovic 24, Jakub Karolak 19, Anthony Ireland 17, Piotr Śmigielski 9, Marcin Stefański 4, Filip Dylewicz 2, Michał Kolenda 0, Bartosz Majewski 0, Pedja Stamenkovic 0, Łukasz Kolenda 0, Grzegorz Kulka 0

Miasto Szkła Krosno: Chris Czerapowicz 19, Royce Woolridge 16, Dariusz Oczkowicz 10, Kareem Maddox 8, Seid Hajric 8, Jakub Dłuski 3, Dawid Bręk 0, Filip Małgorzaciak 0, Dariusz Wyka 0, Szymon Rduch 0, Patryk Pełka 0