Teodorczyk zdobył kolejną bramkę! Anderlecht dopisał trzy punkty

Łukasz Teodorczyk cały czas robi swoje. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w wygranym przez Anderlecht meczu z Kortrijk (3:1). To jego 21. gol w tym sezonie.

Mecz zaczął się idealnie dla przeciwników, lecz w osiemnastej minuie Herve Kage nie wykorzystał rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą Anderlecht wyszedł na prowadzenie po golu Nicolae Stanciu. Na początku drugiej połowy przypomniał o sobie Teodorczyk, który świetnie odnalazł się w polu karnym i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Trzy minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Stanciu. Gospodarze poczuli krew i zdołali nawet zdobyć bramkę kontaktową, lecz w końcówce Anderlecht zadał ostatni cios - gola na 3:1 strzelił Ivan Obradovic.

Teodorczyk zagrał w tym sezonie już w 25. meczach dla Anderlechtu, strzelając aż 21 goli. Z 13. trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców ligi belgijskiej (drugi Idriss Saadi z Kortrijk ma 10 bramek).

Kortrijk - Anderlecht 1:3 (0:1)

Bramki: Saadi 74 - Stanciu 29, Teodorczyk 56, Obradovic 83.

Kortrijk: Kamiński - Metanire (84 Papazoglou), Gigot, Goutas, Joaozinho - Verstraete (80 Sarr), Rolland - Kage, Totovytsky (59 Mercier), Ouali - Saadi.

Anderlecht: Boeckx - Spajic, Mbodji, Nuytinck, Obradovic - Tielemans (76 Badji), Stanciu, Dendoncker - Bruno (62 Chipciu), Teodorczyk, Hanni (88 Acheampong).

Żółte kartki: Verstraete, Goutas, Joaozinho - Obradovic, Stanciu, Dendoncker, Chipciu.

Czerwona kartka: Stanciu.