Zwycięstwo Unicai, dobry mecz Waczyńskiego

Adam Waczyński zdobył 17 punktów dla Unicai Malaga, a jego drużyna w 11. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy pokonała na wyjeździe ostatni w tabeli ICL Manresa 89:70. Reprezentant Polski był najlepszym strzelcem zespołu.

Wyszedł do gry w pierwszej piątce i przebywał na parkiecie 29 minut (najdłużej z drużyny). Trafił trzy z sześciu rzutów za dwa punkty, trzy z siedmiu za trzy oraz obydwa wolne. Miał też sześć zbiórek (po trzy w obronie i ataku), dwie asysty, przechwyt i dwie straty.

Już do przerwy zdobył 14 punktów, czyli poprawił swój rekord bieżącego sezonu z całego meczu. Gdy przebywał na parkiecie, Unicaja wygrała ten fragment najwyższą różnicą - 26 pkt.

Drugim strzelcem w ekipie gości w niedzielnym meczu był Serb Dejan Musli - 16. Najwięcej dla gospodarzy uzyskał jego rodak Petar Aranitovic - 21.

17 punktów to najwyższa zdobycz Waczyńskiego w tym sezonie. W minionych rozgrywkach, występując w zespole Rio Natura Monbus Santiago de Compostela, był ze średnią 14,6 pkt trzecim strzelcem ligi ACB. Obecnie uzyskuje przeciętnie 7,3 w meczu.

Drużyna innego reprezentanta Polski Tomasza Gielo, Divina Seguros Joventut Badalona, przegrała natomiast na wyjeździe z Rio Natura 67:80. Szczecinianin w 15 minut zdobył osiem punktów, miał zbiórkę i asystę. Trafił jeden z dwóch rzutów za dwa punkty oraz dwa z pięciu za trzy.

W tabeli po 11 kolejkach Unicaja jest piąta (7 zwycięstw - 3 porażki), Divina Joventut zajmuje 15. miejsce (3-8) w 17-zespołowej lidze. Prowadzą Real Madryt (9-1), FC Barcelona Lassa (8-2) i Iberostar Tenerife (8-3).