Cudowne dziecko ringu już nigdy nie zaboksuje. Ed Brown zabity przez nieznanych sprawców

Sporty walki
Cudowne dziecko ringu już nigdy nie zaboksuje. Ed Brown zabity przez nieznanych sprawców
fot. PAP

Ed Brown miał tylko 25 lat, a na koncie już 20 zawodowych walk. Wszystkie wygrane - 16 przez nokaut... To było cudowne dziecko ringu. Dziecko, które 4 grudnia straciło życie w wyniku strzelaniny.

- Bokserski ring jest jednym z najstraszniejszych miejsc na świecie, ale to nic w porównaniu z ulicami Chicago - stwierdził doradca sportowy boksera Michael Cericola. - Nie wiem, jak wielu młodych ludzi umrze jeszcze na ulicach Chicago, zanim ktoś coś z tym zrobi - zastanawiał się dziennikarz ESPN Dan Rafael. - Mówiłem mu, żeby wyniósł się z tego miasta. Za każdym razem, gdy wydawało się, że jest już gotowy, w ostatniej chwili otrzymywałem telefon, że nic z tego - zdradził promotor 25-latka Cameron Dunkin.

Chicago słynie z przestępczości. W 2013 roku zostało okrzyknięte amerykańską stolicą morderstw. Do feralnego zdarzenia z udziałem Browna doszło na jednym z miejskich parkingów. Pięściarz siedział w samochodzie z 19-letnią siostrą. Nagle w kierunku pojazdu oddano kilka strzałów. Nastolatka została trafiona w nogę, Ed miał mniej szczęścia. Kula trafiła go w głowę... Kobieta niezwłocznie zawiadomiła pogotowie, ale lekarze nie byli w stanie nic zrobić. Obrzęk mózgu był zbyt duży, wskutek czego Brown w ciągu kilkudziesięciu minut zmarł.

Życiu siostry pięściarza nic nie zagraża - niedługo prawdopodobnie opuści szpital. Przestępców natomiast nie schwytano. Ich motywy pozostają nieznane...

- Świat jest zwariowany. Niekoronowany mistrz. Spoczywaj w pokoju, szczere kondolencje dla wszystkich, którzy znali Eda - pożegnał kolegę Antonio Tarver (31-1-6, 22 KO), mistrz świata kategorii półciężkiej. - Straciliśmy przyszłą supergwiazdę boksu. Nasze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Eda - wtórowała mu federacja UBF.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze