Akcje rozpoczną się już o godzinie 10.00, w hali sportowej w Szopienicach. Prawie 300 uczniów katowickich szkół podstawowych weźmie udział w szeregu zabaw, które przygotował Polskim Związek Piłki Siatkowej wraz z Katowicami – Miastem-Gospodarzem. Ambasadorami Katowic, Miasta Gospodarza Eurovolley Poland 2017, którzy aktywnie włączą się w przebieg działań zostaną: aktorka Anna Guzik, trener klubu GKS Katowice i były reprezentant Polski Piotr Gruszka, były reprezentant Polski i wicemistrz świata Sebastian Świderski, były trener reprezentacji Polski i zasłużony działacz siatkarski Waldemar Wspaniały  oraz były reprezentant Polski i autor książki "Mistrzem być" Marcin Prus. Jednak to nie koniec atrakcji. W spotkaniu weźmie udział również Andrzej Wrona! Mistrz świata z 2014 roku, który swój medal zdobył w katowickim Spodku, spotka się z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

Drugi etap akcji rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 17.00, na Placu Kwiatowym w Katowicach.  Miasto Katowice wraz z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej serdecznie zapraszają na uroczyste uruchomienie zegara ME 2017. Na 262 dni przed wielkim siatkarskim świętem kibiców czekają niespodzianki, między innymi prezenty od siatkarskiego św. Mikołaja. Wybrana osoba otrzyma specjalny prezent podwójne zaproszenie na wszystkie mecze rozgrywane w katowickim Spodku.

 

W Katowicach odbędzie się I i II faza CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2017. Pierwsza faza rozpocznie 24 sierpnia 2017. Zagrają w niej Francja, Belgia, Holandia i Turcja.