PlusLiga: Espadon odbił się od dna. AZS poległ w Szczecinie!

W meczu 12. kolejki PlusLigi Espadon Szczecin po emocjonującym meczu pokonał we własnej hali AZS Częstochowa 3:2. Dla gospodarzy było to drugie zwycięstwo w sezonie.

Poniedziałkowe starcie było niezwykle ważne dla dolnych rejonów tabeli. Espadon Szczecin, z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie, zajmował ostatnie miejsce w lidze, natomiast AZS Częstochowa miała tylko trzy punkty więcej od swoich rywali i plasowała się na 14. pozycji.

Tuż przed meczem nastąpiła zmiana na ławce trenerskiej AZS. Szkoleniowiec częstochowian Michał Bąkiewicz rozchorował się, w związku z czym jego miejsce zajął Ryszard Bosek.

Już na początku pierwszego seta przyjezdni odskoczyli swoim rywalom na trzy punkty, prowadząc 4:1. AZS zbudowanej na początku spotkania przewagi nie oddał już do końca premierowej partii i triumfował 25:21.

Druga odsłona rozpoczęła się niemalże identycznie jak pierwsza, gdyż goście z Częstochowy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Tym razem jednak gospodarze bardzo szybko odrobili straty i sami odskoczyli rywalom na cztery oczka. Zaliczki tej szczecinianie nie oddali już do końca partii. Espadon wygrał 25:20 i wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

Od początku trzeciej partii toczyła się bardzo wyrównana gra. Losy seta decydowały się w samej końcówce. Przy stanie 21:21 dwa punkty z rzędu zdołali zdobyć gospodarze, którzy przewagę utrzymali już do końca trzeciej odsłony i dzięki temu zwyciężyli 25:23.

W czwartym secie AZS wrócił do poziomu gry z pierwszej partii. Zaowocowało to triumfem przyjezdnych 25:19, dzięki czemu o losach spotkania musiał decydować tie-break.

Decydujący set rozpoczął się od prowadzenia częstochowian 3:0, jednak Espadon bardzo szybko odrobił straty. Co więcej, zespół Milana Simolovicia wypracowali sobie cztery oczka przewagi i wygrywali 11:7. Szczecinianie nie dali się już doścignąć i triumfowali 15:10.

W następnej serii gier przed Espadonem kolejny ważny mecz, gdyż tym razem zmierzą się oni z  BBTS-em Bielsko-Biała, natomiast AZS Czestochowa u siebie podejmie wicelidera PGE Skrę Bełchatów.

MVP: Michał Ruciak

Espadon Szczecin - AZS Częstochowa 3:2 (21:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:10)