Były mistrz świata uzupełnia skład KT Rolster

E-sport
Były mistrz świata uzupełnia skład KT Rolster

Niedawno do informacji publicznej dostały się wiadomości o tworzeniu super teamu przez koreańską organizację, którego filarem miał być jungler Go "Score" Dong-bin, a pozostali członkowie mieli być ściągnięci z innych, dobrze prosperujących drużyn. Stopniowo ujawniano kolejnych zawodników, a teraz przedstawiony został ostatni element układanki - legendarny support Cho "Mata" Se-hyeong.

Mata rozpoczął swoją karierę e-sportową w 2013 roku jako support w drużynie MVP Ozone, której udało się dość gładko udało się wygrać split wiosenny OGN, kiedy przy okazji prawie każdy z graczy był liderem w KDA dla odpowiadającej mu roli oraz uzyskać trzecie miejsce w splicie letnim, co zagwarantowało zespołowi slot w Mistrzostwach Świata sezonu trzeciego. W międzyczasie zainteresował się nim Samsung, który postanowił go wykupić tuż przed imprezą, przez co powstało Samsung Galaxy Ozone.

 

Niestety występ nie był zbyt udany, lecz drużyna nie załamała się, czego efekty można było zauważyć już od początku 2014 roku. SSO, zmieniając po drodze nazwę na Samsung Galaxy White, zaliczyło splity: zimowy, wiosenny i letni z wysokimi wynikami, zawsze znajdując się na podium, co pozwoliło zawodnikom na kwalifikację do kolejnych Mistrzostw Świata. W sezonie czwartym poszło im jednak o niebo lepiej - zdominowali swoją grupę i bez większych problemów przeszli przez fazę pucharową, zdobywając trofeum.

 

Po tym wydarzeniu zespół jednak się rozpadł, a Mata powędrował do chińskiego Vici Gaming, gdzie zaliczył dość przeciętny rok, nie zajmując miejsca wyższego niż czwarte. Następnie przyjął ofertę od Royal Never Give Up, w którym u jego boku stał Jian "Uzi" Zi-Hao i tym razem Koreańczykowi poszło zdecydowanie lepiej. Dominacja wiosennego splitu i play-offów oraz zajęcie drugiego miejsca zaraz za Edward Gaming w letnim dały mu kolejną szansę na występ na Worldsach, które zakończył na ćwierćfinałach, przegrywając z obecnymi mistrzami SK Telecom T1 wynikiem 1:3. Teraz powraca do Korei, by jeszcze raz stać się hegemonem swojego regionu.

 

 

Obecny skład KT Rolster wygląda następująco:

 

  • Top - Song "Smeb" Kyung-ho
  • Jungle - Go "Score" Dong-bin
  • Mid - Heo "PawN" Won-seok
  • ADC - Kim "Deft" Hyuk-kyu
  • Support - Cho "Mata" Se-hyeong
Kamil Adamczyk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie