Gala we Wrocławiu: Włodarczyk - Harth. Karta walk

Sporty walki

Krzysztof Włodarczyk - Leon Harth to walka wieczoru gali we Wrocławiu, która odbędzie się już w tę sobotę. Stawką pojedynku będzie należący do Polaka pas IBF Inter-Continental. Poza tym w ringu zaprezentują się Michał Cieślak (14-0, 10 KO), Nikodem Jeżewski (12-0-1, 7 KO) czy też Sergiej Werwejko (4-0, 2 KO).

Po pokonaniu Walerego Brudowa oraz Kaia Kurzawy przed Włodarczykiem pojawiła się kolejna przeszkoda w drodze po mistrzostwo świata. Na gali we Wrocławiu rywalem Polaka będzie Leon Harth i zdecydowanym faworytem będzie oczywiście "Diablo". Czas powoli ucieka byłemu mistrzowi świata, a on sam wie, że nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy. Jak przyznał w Puncherze trener Fiodor Łapin stwierdził, że ich celem jest atakowanie rankingów IBF.

- W WBC jest bardzo dużo niewiadomych - Breidis, Huck, a nie do końca określił się Bellew. Poszliśmy w stronę IBF-u, bo to jedyna organizacja, która trzyma się reguł. Jeśli jest obowiązkowy pretendent, to musi zaboksować o mistrzostwo świata - stwierdził.

Włodarczyk będzie więc szukał szybkiej i efektownej wygranej. - Nie mam czasu na nawet najmniejsze błędy. Wychodzę w sobotę, wygrywam, a później będziemy myśleć, co dalej. O błędzie nie myślę, bo to się nie wydarzy. Nie mam tego w głowie - stwierdził.

Inną ciekawą konfrontacją będzie starcie Michała Cieślaka z Nikodemem Jeżewski. Ten pierwszy ma już wielkie plany: chce na początku stycznia wyjechać do Nowego Jorku, by trenować tam przez osiem tygodni. Jeśli trafi na dobrą ofertę, kto wie, czy nie wystąpi także na jednej z gali w Stanach Zjednoczonych. Jak twierdzi promotor Tomasz Babiloński na krajowym podwórku nie ma rywali, którzy mogliby postawić trudne warunki Cieślakowi.

Innego zdania jest Jeżewski, który kompletnie nie przejmuje się typowaniami oraz opiniami ekspertów. Jest też przekonany, że w sobotę istotna będzie forma dnia, a nie to, czy jego rywal ma przed sobą wielką karierę czy też poważne nazwiska na rozkładzie.

We Wrocławiu zobaczymy też Mykołę Vovka (12-1, 8 KO), który niedawno pokonał wtedy niepokonanego Marka Matyję (11-1, 4 KO), Przemysława Zyśka (2-0, 1 KO) czy też Sergieja Werwejkę (4-0, 2 KO)

Karta walk gali we Wrocławiu:

Walka wieczoru:
Waga cruiser: Krzysztof Włodarczyk (51-3-1, 37 KO) - Leon Harth (14-1, 10 KO)

Waga cruiser: Michał Cieślak (14-0, 10 KO) - Nikodem Jeżewski (12-0-1, 7 KO)
Waga super półśrednia: Przemysław Runowski (12-0, 2 KO) - Mykola Vovk (12-1, 8 KO)

Waga super półśrednia: Przemysław Zyśk (2-0, 1 KO) - Ruslan Mokrytskyi (1-1, 1 KO)

Waga półciężka: Marek Matyja (11-1, 4 KO) - Olegs Fedotovs (21-27, 15 KO)
Waga lekka: Konrad Dąbrowski (8-1, 1 KO) - Nadzir Bakshieli (2-4-1, 0 KO)

Waga ciężka: Sergiej Werwejko (4-0, 2 KO) - Andre Bunga (4-6-1, 4 KO)
Waga średnia: Oleksandr Strecki (1-0, 1 KO) - Aleksejs Ribakovs (3-0, 2 KO)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze