Umowę między występującym w siatkarskiej elicie klubem i firmą ZPM Grot uroczyście podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej. Kontrakt ma obowiązywać przez dwa sezony.

 

"To długo oczekiwany przez nas moment. Pozyskanie sponsora tytularnego pozwoli nam z większym spokojem przygotowywać się do kolejnych meczów w ekstraklasie, a także występów w rozgrywkach Pucharu Polski i Pucharu CEV, do których przystąpimy w styczniu. Mam nadzieję, że przez te dwa lata pokażemy, iż warto inwestować w naszą drużynę" - powiedział prezes łódzkiego klubu Marcin Chudzik.

Przedstawiciele Budowlanych i Grota nie chcieli zdradzić wysokości kontraktu, podkreślili jednak, że są zadowoloni z osiągniętego porozumienia. Chudzik dodał, że klub ma obecnie około 30 sponsorów i partnerów, zaś największym jest miasto Łódź.

 

Współwłaściciel sponsora Dawid Grot dodał, że przedsiębiorstwo wspiera finansowo siatkarki Budowlanych od 2009 roku. "Teraz chcemy bardziej zaangażować się w rozwój klubu. Nie stawiamy drużynie żadnych warunków. Jednak wierzymy w to, że zespół Budowlanych zdobędzie medal. Na to liczymy i tego się spodziewamy" - podkreślił.

 

Drużyna Grot Budowlani Łódź po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu ekstraklasy zajmuje drugie miejsce w tabeli. W środę w hali Atlas Arena podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza podejmą zajmujący ósme miejsce Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna (godzina 18.00).