Tytoń skapitulował po efektownym uderzeniu Berchiche! (WIDEO)

W niedzielnym meczu Primera Division pomiędzy Deportivo La Coruña a Realem Sociedad (5:1) swój piąty z rzędu mecz w bramce gospodarzy zaliczył Przemysław Tytoń. Co prawda golkiperowi po raz kolejny nie udało się zachować czystego konta, ale przy spektakularnym golu Yuriego Berchiche nie miał nic do powiedzenia.

W zespole z Coruñy Tytoń zadebiutował 30 października w prestiżowym meczu z Valencią, po którym został wybrany zawodnikiem spotkania. Od tamtej pory trener Gaizka Garitano konsekwentnie uwzględnia Polaka przy obsadzie wyjściowej "jedenastki".

W ostatniej ligowej kolejce Deportivo podejmowało Real Sociedad, który w tabeli znajduje się aż o dziesięć lokat wyżej. Gospodarze nie przerazili się tym faktem i postanowili zafundować przyjezdnym lekcję strzelania goli, wobec czego po pierwszej połowie prowadzili już 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1, a polski bramkarz zapisał na swoim koncie kilka naprawdę dobrych interwencji. Przy jedynej puszczonej bramce nie miał szans na skuteczną obronę. W 57. minucie po dwójkowej akcji sprzed pola karnego uderzył Yuri Berchiche, a piłka wleciała do bramki tuż obok lewego słupka i Tytoń jedynie odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Całą sytuację można obejrzeć w załączonym materiale wideo. Akcja bramkowa Realu Sociedad od 0:36.

Deportivo La Coruña - Realem Sociedad 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Sidnei (13'), 2:0 Iñigo Martínez (29' bramka samobójcza), 3:0 Florin Andone (42'), 3:1 Yuri Berchiche (57'), 4:1 Ryan Babel (64'), 5:1 Florin Andone (77').