Bójki kibiców przed meczem Dynama z Besiktasem

Piłka nożna
Bójki kibiców przed meczem Dynama z Besiktasem
fot. PAP

Przed wtorkowym meczem piłkarskiej Ligi Mistrzów rozegranym miedzy kijowskim Dynamo i Besiktasem Stambuł kibice dwóch drużyn urządzili bójki przed Stadionem Olimpijskim w centrum stolicy Ukrainy – doniosły w środę miejscowe media.

W starciach uczestniczyło około 300 osób. Dziesięć zostało rannych – poinformował ukraiński portal „Champion”. Według policji, ranni to obywatele Turcji, którzy nie złożyli w tej sprawie oficjalnych skarg.

 

Według stacji telewizyjnej „112 Ukraina” do bójek dochodziło zarówno przed, jak i po meczu. „Największa miała miejsce w okolicach ulicy Basejna (kilkaset metrów od stadionu). Wzięło w niej udział po około 70 kibiców Besiktasu i Dynama” – podała stacja. „Rzucali w siebie petardami i świecami dymnymi. Rozbili szklane drzwi w punkcie wymiany walut i salonie fryzjerskim” – czytamy na stronie internetowej stacji.

 

 

Do rozdzielenia walczących stron skierowano Gwardię Narodową ukraińskiego MSW. Funkcjonariusze przeprowadzali tureckich kibiców na stadion grupami po 5-10 osób.

 

Media piszą, że niespokojnie było także podczas samego meczu. „Tureccy kibice zachowywali się po chamsku i rzucali petardami oraz wyrwanymi krzesełkami w kibiców ukraińskich” – doniósł portal „Champion”.

 

Mecz zakończył się zwycięstwem Dynama 6:0.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze