Nikola Grbić selekcjonerem reprezentacji siatkarzy do 2020 roku

Siatkówka

Nikola Grbić w wywiadzie dla serbskiej telewizji publicznej poinformował, że niebawem podpisze kontrakt na prowadzenie męskiej reprezentacji tego kraju do 2020 roku.

Grbić trenerem reprezentacji Serbii jest od lutego 2015 roku. W lipcu tego roku jego podopieczni wygrali w Krakowie finałowy turniej Ligi Światowej. Serbowie po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal tych prestiżowych rozgrywek. Jednak zabrakło ich w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Uważany za jednego z najlepszych rozgrywających w historii siatkówki Nikola Grbić spotkał się Zoranem Gajiciem, który pod koniec listopada został wybrany na stanowisko prezesa Serbskiej Federacji Siatkówki (OSSRB). Głównym tematem ich rozmowy było przedłużenie kontraktu trenera kadry.

Prezydent Gajić złożył swojemu byłemu podopiecznemu propozycję prowadzenia drużyny narodowej do 2020 roku. W udzielonym wywiadzie serbskiej telewizji Grbić potwierdził, że została ona przyjęta i kontrakt niebawem zostanie podpisany.

Zoran Gajić z reprezentacją Jugosławii, w której grał Nikola Grbić, zdobył m.in. złoty medal olimpijski w Sydney i mistrzostwo Europy w 2001 roku.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze