Piłkarz opłacany lepiej niż Messi i Ronaldo. Zarabia 366 tysięcy... dziennie!

Piłka nożna
Piłkarz opłacany lepiej niż Messi i Ronaldo. Zarabia 366 tysięcy... dziennie!
fot. PAP/EPA
Nawet w PSG o takich pieniądzach mógł tylko pomarzyć

Prawie 123 miliony złotych rocznie, około 10,2 mln zł miesięcznie, ponad 2,5 mln zł tygodniowo, 366 tysięcy zł dziennie i 15 tys. zł za godzinę. Tak zarabia najlepiej opłacany piłkarz świata, Ezequiel Lavezzi.

Nie Cristiano Ronaldo, nie Lionel Messi. To inny Argentyńczyk jest najlepiej wynagradzanym piłkarzem świata. Jeśli chodzi o gwiazdę Barcelony, Lavezzi zarabia prawie dwa razy więcej. Spójrzmy na ich tygodniowe pensje w funtach:

Lavezzi - 493 tys.
Ronaldo - 365 tys.
Messi - 270 tys.

I w takim właśnie kierunku zmierza świat futbolu. Piłkarz według wielu nie zasługujący na reprezentację Argentyny, który ma już 31 lat i którego wartość rynkowa nie przekracza dziś 4 mln funtów, zarabia w Chinach pieniądze zupełnie nieadekwatne do swoich umiejętności. Większe od tych, jakie otrzymuje dwóch największych wirtuozów współczesnego futbolu.

O sprawie poinformował "Football Leaks", piłkarski odpowiednik "WikiLeaks", który od ponad roku ujawnia kolejne szokujące dokumenty ze świata futbolu.

Do transferu Lavezziego doszło w lutym br. - Argentyńczyk zamienił PSG na Hebei China Fortune. Opłata za kartę zawodnika wyniosła beniaminka chińskiej ekstraklasy niespełna 4 mln funtów (ponad 20 mln złotych), ale - jak już wiemy - długofalowe koszty okazały się nieporównywalnie wyższe.  Cały kontrakt 31-latka wart jest bowiem około 235 mln złotych, czyli ponad 45 mln funtów.

- Mogłem podpisać kontrakt z Interem, Chelsea lub Manchesterem United, ale nie ukrywam, że oferta z Chin była z serii tych nie do odrzucenia - tłumaczył kilka miesięcy temu Lavezzi. Dziś już w pełni go rozumiemy.

Ciekawostką jest fakt, że Argentyńczyk tak kosmiczną kwotę rzucił ponoć zupełnie od niechcenia. Wcześniej wcale nie marzył o przeprowadzce za Wielki Mur. Pragnął kontynuować karierę w Europie i postanowił sobie z Chińczyków zażartować... Według informacji "Football Leaks", właściciele HCF mieli pomnożyć kwotę jeszcze przez dwa...

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie