Biathlonista z Iwonicza-Zdroju do sezonu przygotowywał się w kadrze B razem z trenerem Nikołajem Panitkinem. W rozegranych przed dwoma tygodniami zawodach Pucharu IBU w Beitostolen jako jedyny z naszych reprezentantów zdobył punkty do klasyfikacji generalnej. W jednym z biegów zajął bowiem 34. miejsce. W ostatnich dniach Szczurek przebywał na zgrupowaniu w Obertilliach, teraz dołączy do składu reprezentacji startującej w Pokljuce. Zastąpi w niej Rafała Penara, który z trójki naszych biathlonistów startujących w Ostersund prezentował najsłabszą formę biegową.

 

Nie oznacza to jednak, że Penara w Pokljuce zabraknie. Biathlonista AZS AWF Katowice wystartuje w pierwszych biegach Pucharu IBU w Ridnaun i w sobotę powróci do Słowenii, gdzie nazajutrz pobiegnie w biegu sztafetowym.

 

Poza tym w Pokljuce zobaczymy te same osoby, które rywalizowały w Ostersund. Wśród pań będą nas więc reprezentowały Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Kamila Żuk. Obok Szczurka i Penara w rywalizacji mężczyzn oglądać będziemy Grzegorza Guzika i Mateusza Janika.

 

Puchar Świata w Pokljuce rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. W programie zawodów są sprinty, biegi pościgowe oraz sztafety.

 

Transmisje zawodów  Pucharu Świata w Pokljuce na sportowych antenach Polsatu.