"Bardzo się cieszę, że zostałem powołany. Na pewno będziemy robić wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik. Będzie to coś innego. Jeszcze w czymś takim nie startowałem, więc na pewno będzie to coś wyjątkowego. Całkiem inne wrażenia i odczucia. Nie mogę się doczekać, żeby już tam być i zobaczyć, jak to jest" - zaznaczył Zmarzlik.

 

Oprócz zawodnika Stali Gorzów powołani zostali Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) i Patryk Dudek (Ekantor. pl Falubaz Zielona Góra). Polski Związek Motorowy zastrzegł, że skład może jeszcze się zmienić.

 

"World Games jest bardzo ciekawą, nową - dla nas, żużlowców - imprezą. To możliwość zaprezentowania się nowej, szerszej publiczności. Komuś, kto nigdy nie widział, jak ścigają się żużlowcy. Nie mogę się już doczekać i sam jestem ciekawy, jak to wszystko wyjdzie. A mam nadzieję, że ja jako wrocławianin i moje miasto, które przygotowuje tę imprezę, damy radę i będzie fajnie" - podkreślił z uśmiechem Janowski, który jest ambasadorem przyszłorocznej imprezy.

 

Zmagania żużlowców na Stadionie Olimpijskim w ramach WG zaplanowano na 29 lipca. Obowiązywać będzie formuła dawnych mistrzostw świata par. Rozegranych zostanie 21 biegów, wystartuje siedem duetów i rezerwowi, a rywalizacja odbywać się będzie na zasadzie "każdy z każdym". Nie wiadomo jeszcze, jakie ekipy wystąpią obok biało-czerwonych we Wrocławiu, ale Janowski jest pewien, że kibice obejrzą gwiazdy tej dyscypliny sportu.

 

"World Games to są bardzo prestiżowe zawody i przyjadą na nie sami najlepsi zawodnicy na świecie. Więc jeśli chodzi o poziom, na pewno nie mamy się co martwić, bo na pewno będzie on bardzo wysoki" - zaznaczył.

 

Zmarzlik z kolei zauważył, że dla biało-czerwonych dodatkową motywację będzie stanowił fakt, że występują w ojczyźnie.

 

"Każde zawody są dość poważne. We Wrocławiu chcemy zaprezentować się jak najlepiej oraz pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością, żeby to fajnie i dobrze wyglądało" - obiecał.

 

W World Games 2017 ma uczestniczyć ponad 4 000 sportowców z około stu krajów w 31 dyscyplinach. Żużel to jeden z czterech sportów wybranych przez gospodarzy imprezy.