Minet trenerem Rogue

E-sport
Minet trenerem Rogue

Oliver ‘minet’ Minet – jedna z gwiazd światowego Counter-Strike’a – objął stanowisko trenera w Rogue. Były członek legendarnego mTw ma poprawić wyniki zespołu po niezadowalających występach LAN-owych.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego oświadczenia, minet został poproszony, by wspomóc duńsko-bułgarską drużynę po jej niezbyt udanym występie na eSports World Convention 2016 w Paryżu. Rouge przegrało wówczas wszystkie swoje mecze, ulegając Fnatic Academy oraz ENCE eSports. To nie pierwszy raz, gdy Duńczyk swoim doświadczeniem dzieli się z innymi zawodnikami. W październiku bieżącego roku Olivier krótko trenował ekipę swojego młodszego brata Emila ‘Ariego’ Mineta – Hydras Esport. Rogue bez wątpienia jednak ma dużo większy potencjał.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że oficjalnie stałem się częścią klubu, który przyjął mnie jak członka rodziny – mówi minet – Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna, szczególnie dla graczy, którymi będę się opiekował.

 

 

Skład Rogue:

 

  • Kamen ‘bubble’ Kostadinov
  • Casper ‘cadiaN’ Møller
  • Nicolai ‘glace’ Jensen
  • Jesper ‘TENZKI’ Plougmann 
  • Viktor ‘v1c7oR’ Dyankov 
  • Oliver ‘minet’ Minet

 

Minet to gwiazda duńskiego Counter-Strike’a. Na światowej scenie zasłynął, reprezentując mTw. Od 2009 do połowy 2011 roku w barwach niemieckiej organizacji triumfował na DreamHacku Summer 2010, a także wielokrotnie zajmował miejsce na podium najważniejszych imprez tamtych czasów: World Cyber Games, Electronic Sports World Cup czy Intel Extreme Masters. Co ciekawe, jego kolega z legendarnego składu – Danny ‘zonic’ Sørensen – także udziela się jako trener, z tą jednak różnicą, że w klubie dużo bardziej utytułowanym: Astralis.

Szymon Groenke
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie