Słowak trenerem BBTS Bielsko-Biała

Siatkówka
Słowak trenerem BBTS Bielsko-Biała
fot.

Słowak Rastislav Chudik został nowym trenerem siatkarzy BBTS Bielsko-Biała – poinformował w czwartek prezes klubu Piotr Pluszyński. Szkoleniowiec po raz pierwszy poprowadzi zespół w sobotnim meczu na własnym parkiecie z Espadonem Szczecin.

„Dopełniliśmy już wszelkich formalności; Rastislav Chudik może już zasiąść na ławce trenerskiej. Na razie umówiliśmy się na czas do końca sezonu” – powiedział Pluszyński.

 

Prezes dodał, że cel, jaki stoi przed siatkarzami w tym sezonie, jest niezmienny. Bielszczanie mają znaleźć się w czołowej „dziesiątce” PlusLigi. Obecnie zamykają tabelę z dorobkiem 6 pkt. Do dziesiątego MKS Będzin tracą 10 pkt. „Wierzę, że to realny cel. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku rozgrywek” – powiedział Pluszyński.

 

Nowy trener BBTS ma 54 lata. Jako zawodnik występował w klubach czeskich, słowackich oraz w Turcji. Jako szkoleniowiec prowadził m.in. Mostostal Kędzierzyn-Koźle w sezonie 2004-2005, a także Delektę Bydgoszcz w latach 2007-2009. Na trenerskiej ławce BBTS zastąpił swojego rodaka Miroslava Palguta, który podał się do dymisji pod koniec listopada. Był to efekt fatalnych wyników siatkarzy z Bielska-Białej, którzy przegrali osiem kolejnych meczów.

 

Chudik był jednym z dwóch kandydatów do objęcia funkcji trenera BBTS. Oprócz niego klub rozmawiał z Włochem Fabio Stortim. Słowak przyglądał się bielszczanom w dwóch ostatnich meczach - z Zaksą Kędzierzyn Koźle na własnym parkiecie oraz Asseco Resovią w Rzeszowie.

 

BBTS Bielsko-Biała miniony sezon zakończył na 12. miejscu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze