Dignitas zatrudnia dwóch Koreańczyków

E-sport
Dignitas zatrudnia dwóch Koreańczyków

We wrześniu koszykarski zespół Philadelphia 76ers wykupił dwie drużyny League of Legends - występujące w LCS Apex Gaming oraz Dignitas, po czym zostały one połączone. Po jednym z najbardziej nieudanych występów w historii tej drugiej organizacji, kiedy to zajęła ostatnie miejsce w splicie wiosennym tego roku i została zrelegowana do Challenger Series, teraz ponownie ma szansę powalczyć z najlepszymi drużynami w Ameryce. Zanim jednak to nastąpi, postanowiono dokonać kilku zmian w składzie.

Według źródeł do zespołu ma dołączyć dwóch Koreańczyków - na górnej alei ma grać były zawodnik KT Rolster Kim "Ssumday" Chan-ho, a wspierać go ze strony jungli ma Lee "Chaser" Sang-hyun, występujący wcześniej w barwach Longzhu Gaming. Te funkcje pierwotnie miał zajmować duet z Apex Gaming - Jeon "Ray" Ji-won oraz Lee "Shrimp" Byeong-hoon, lecz obaj zawodnicy jakiś czas temu postanowili opuścić zespół.

APX rozpoczęło swoją przygodę ze sceną na początku tego roku. Mimo niewielkiego doświadczenia udało jej się zdominować wiosenną edycję Challenger Series, dość gładko wygrywając sezon zasadniczy oraz fazę play-off, co zagwarantowało dobrą pozycję podczas turnieju promocyjnego. Pierwsze spotkanie nie poszło jednak do końca po myśli graczy i ostatecznie górą byli ich oponenci z Team Impulse. W drugim ich rywalem okazał się być Team Dragon Knights, z którym radzili sobie już wcześniej w CS, więc i tym razem zdominowali przeciwnika, zwyciężając wynikiem 3-0.

Rozgrywki LCS, pomimo dobrego startu i kilku zaskoczeń, ostatecznie zespół zakończył na ostatniej bezpiecznej, czyli siódmej pozycji. Teraz, po połączeniu z Dignitas pozostało w nim tylko dwóch oryginalnych członków - Jang "Keane" Lae-young na środkowej alei oraz Alex "Xpecial"Chu jako wspierający. Według doniesień z DIG rozstał się bowiem także grający na pozycji ADC Apollo "Apollo" Price, lecz póki co nie ma żadnych informacji dotyczących jego ewentualnego następcy.

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze