Głowacki prawdopodobnie już w sobotę wyrówna rekord należący od ponad czterdziestu lat do Kawuli. Legendarny stoper grał w drużynie "Białej Gwiazdy" w latach 1956-1970 i wystąpił w 329 meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Kapitan Wisły ma na swoim koncie 328 ligowych występów i wszystko wskazuje na to, że uda mu się powtórzyć wyczyn Kawuli w derbowym spotkaniu przeciwko Cracovii. Co więcej, Głowacki ma szanse na ustanowienie nowego rekordu jeszcze przed nowym rokiem, w ostatnim meczu rundy jesiennej Wisła zmierzy się z Ruchem Chorzów.

Popularny "Głowa" trafił do Wisły z Lecha Poznań w sezonie 1999/2000. Pierwszy mecz w zespole z Reymonta 22 rozegrał 4 marca 2000 roku, przeciwnikiem krakowskiej drużyny była wówczas Odra Wodzisław Śląski. W latach 2010-2012 był zawodnikiem tureckiego Trabzonsporu.

Głowacki wywalczył z Wisłą sześć mistrzostw Polski, dwa krajowe puchary i jeden Superpuchar Polski. Był także uczestnikiem mistrzostw świata w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.

Wychowanek TPS Winogrady jest dumnym posiadaczem kilku klubowych rekordów. Rok temu został rekordzistą pod względem występów we wszystkich rozgrywkach. Łącznie zagrał dla Wisły w 429 meczach. Trzeciego kwietnia 2016 roku Głowacki stał się także najstarszym strzelcem gola w historii klubu. Ostatni raz na listę strzelców wpisał się w wieku 37 lat i 265 dni w niedawnym meczu przeciwko Lechii Gdańsk.