Minister sportu zwiększył dofinansowanie wynagrodzeń sztabów szkoleniowych

Inne
Minister sportu zwiększył dofinansowanie wynagrodzeń sztabów szkoleniowych
fot. PAP

Minister sportu Witold Bańka zdecydował o zwiększeniu dofinansowania wynagrodzeń kadry trenerskiej i osób z nimi współpracujących. Wybitni szkoleniowcy medalistów olimpijskich mogą zarobić nawet ok. 24 tys. zł miesięcznie.

Zmiana ta jest jedną z wielu nowych zasad wprowadzonych w ramach finansowania polskich związków sportowych w 2017 roku.

 

„Doceniamy pracę wybitnych trenerów, fizjoterapeutów czy lekarzy. W kluczowych dyscyplinach polskiego sportu, na które stawiamy, ich wysiłek ma niezwykle istotne znaczenie. Podnosząc dofinansowanie wynagrodzeń i wprowadzając zmiany w wydatkowaniu środków z budżetu państwa, chcemy rozwijać polski sport” - skomentował szef resortu.

 

Poza zwiększeniem maksymalnych kwot podstawowego wynagrodzenia (trener kadry narodowej może otrzymać honorarium w wysokości do 9 tys. zł), najlepsi szkoleniowcy, mogą liczyć także na dodatkowe wsparcie z budżetu państwa (nawet do 7 tys. zł), a także na dodatki za medale zdobyte przez ich zawodników w imprezach mistrzowskich (maks. do 8 tys. zł za jeden medal). To oznacza, że wybitni trenerzy medalistów olimpijskich mogą zarobić nawet około 24 tys. zł miesięcznie.

 

Decyzją ministra dodatki za medalowe osiągnięcia na igrzyskach olimpijskich będą wypłacane, nie jak do tej pory przez rok, ale przez 48 miesięcy. Dzięki tej zmianie wybitni trenerzy będą mieli zapewnione finansowanie swojej pracy przez cały okres olimpiady.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie