Stanisławiszyn nadal prezesem Polskiego Związku Gimnastycznego

Inne
Stanisławiszyn nadal prezesem Polskiego Związku Gimnastycznego
fot. PAP

Barbara Stanisławiszyn pozostała prezesem Polskiego Związku Gimnastycznego. Była jedynym kandydatem na tę funkcję. Otrzymała poparcie 169 spośród 261 biorących udział w glosowaniu.

Delegaci udzielili absolutorium ustępującym władzom oraz wybrali także liczący dziesięć osób Zarząd, Komisje Rewizyjną i Dyscypliny. Z 323 delegatów do Warszawy przyjechało 286.

 

Zarząd wybrał spośród siebie na wiceprezesów: Sławomira Kaliszewskiego (gimnastyka sportowa kobiet), Marcina Dornowskiego (gimnastyka sportowa mężczyzn), Urszulę Wojtkowiak (trampolina), Marię Mrozińską (gimnastyka artystyczna) oraz Elizę Kaplitę-Wójcik (akrobatyka sportowa).

 

Stanisławiszyn, z zawodu historyk i absolwentka podyplomowych Studiów Zarządzania Sportem w AWF Poznań, wybrana została poprzednio na prezesa PZG w 2013 roku. W latach 1996-2013 była dyrektorką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zabrzu, kierowała także Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich kadry kobiet w tym mieście. Założyła klub Iskra Zabrze, którego jest prezesem.

 

Wśród celów na najbliższe lata wymieniła m.in. zwiększenie dotychczasowej współpracy trenerów klubowych, opracowanie Kodeksu Etycznego Sędziów, wysyłanie trenerów na staże zagraniczne, utworzenie internetowej platformy wymiany doświadczeń szkoleniowych, kontynuowanie współpracy z japońskim miastem Takasaki, mając na uwadze igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku, a także sfinalizowanie starań, aby mistrzostwa Europy w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn w 2019 roku odbyły się w Szczecinie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze