Bundesliga: Dublet Lewandowskiego z Wolfsburgiem. Kontuzja Piszczka

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z VfL Wolfsburg (5:0) w meczu 14. kolejki Bundesligi. Było to jego 45. i 46. trafienie w tym roku. O pechu może mówić Łukasz Piszczek. Długo sobie nie pograł, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie spotkania z 1.FC Koeln (1:1) nabawił się kontuzji.

Piłkarze VfL Wolfsburg fatalnie wspominali ostatnią wizytę w Monachium. Przegrali wówczas 1:5. Wszystkie gole strzelił im Lewandowski, który potrzebował do tego zaledwie dziewięciu minut. - Sprawdzałem wynik tamtego meczu na komputerze i myślałem, że to jakiś błąd - przyznał obecny trener monachijczyków Carlo Ancelotti.

Kolejna wizyta "Wilków" na Allianz Arena, kolejna bolesna porażka... Tym razem skończyło się na 0:5. Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Miał przy tym sporo szczęścia. Najpierw po strzale Arturo Vidala i interwencji obrońcy piłka spadła na piąty metr, gdzie do niej dopadł i pokonał bramkarza, natomiast później zmienił tor lotu piłki po uderzeniu Thomasa Muellera, co kompletnie zaskoczyło Diego Benaglio.

Po raz pierwszy w tym sezonie Bundesligi w pierwszym składzie 1.FC Koeln pojawił się Paweł Olkowski. W związku z poważną kontuzją Marcela Risse, trener Peter Stoeger musiał bowiem przemeblować skład. Polak może być z siebie zadowolony. Spędził na boisku 90 minut w zremisowanym meczu z Borussią Dortmund 1:1. Warto podkreślić, że gola dla gospodarzy strzelił były piłkarz Lecha Poznań Artjoms Rudnevs.

BVB straciła w tym spotkaniu Łukasza Piszczka. Reprezentant Polski doznał kontuzji i opuścił boisko w 27. minucie. Prawdopodobnie ma problemy z mięśniem przywodzicielem. Na razie nie wiadomo, jak długo będzie musiał pauzować.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) grał 83 minuty, natomiast Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Największą sensacją tej serii spotkań była porażka RB Lipsk. Beniaminek przegrał na wyjeździe z FC Ingolstadt 04 0:1. W ten sposób dobiegła końca jego seria ośmiu kolejnych zwycięstw.

Wyniki sobotnich meczów 14. kolejki Bundesligi:

1.FC Koeln - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

Bramki: Artjoms Rudnevs 28 – Marco Reus 90

Czerwona kartka: Salih Ozcan (90+4, 1.FC Koeln, za drugą żółtą)

Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 5:0 (2:0)

Bramki: Arjen Robben 18, Robert Lewandowski 22, 58, Thomas Mueller 76, Douglas Costa 86

FC Ingolstadt 04 - RB Lipsk 1:0 (1:0)

Bramka: Roger 12

Czerwona kartka: Mathew Leckie (90+4, FC Ingolstadt 04, za drugą żółtą)

Hamburger SV - FC Augsburg 1:0 (0:0)

Bramka: Filip Kostić 68

Czerwone kartki: Lewis Holtby (44, Hamburger SV), Dominik Kohr (66, FC Augsburg, za drugą żółtą)

SC Freiburg - SV Darmstadt 98 1:0 (0:0)

Bramka: Nils Petersen 85 (k)