Pojedynek Włodarczyka z Harthem był walką wieczoru podczas gali "Królowie Nokautu". Do sobotniego wieczoru Polak miał na koncie 55 walk (51 zwycięstw, 3 porażki i 1 remis), w tym 37 zwycięstw przez nokauty. Niemiec ormiańskiego pochodzenia do występu w stolicy Dolnego Śląska w swojej karierze stoczył 15 walk, gdzie 14 wygrał, z czego aż 10 przez nokaut. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się pokonać Hartha przed Włodarczykiem był Murat Gasijew.

 

Polak prezentował się bardziej ofensywnie, ale Harth groźnie kontratakował. W siódmej rundzie Włodarczyk mocno zaatakował rywala w narożniku, lecz ten przetrzymał trudne chwile i za chwilę sam przeprowadził akcję. Podobnie wyglądała sytuacja w rundzie dziesiątej oraz jedenastej i za każdym razem Harth wytrzymywał natarcia "Diablo". O wyniku walki zadecydować musieli sędziowie i jednomyślnie wskazali, że lepszy był Włodarczyk.

 

Dla Włodarczyka był to trzeci pojedynek w tym roku. W poprzednich pokonał Walerego Brudowa (43-10, 29 KO) i Kaia Kurzawę (37-5, 25 KO).

 

Skrót walki Krzysztof Włodarczyk - Leon Harth w załączonym materiale wideo.