PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Dobre występy Woźniak i Bródki

Katarzyna Woźniak i mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka wygrali sobotnią rywalizację w słabszej grupie B na dystansie 1500 metrów w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen.

"Dzięki tym zwycięstwom oboje awansowali do grupy A i pod koniec stycznia rywalizować będą z najlepszymi w PŚ w Berlinie" - powiedziała szefowa wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

Na trzeciej pozycji w grupie B uplasowała się Katarzyna Bachleda-Curuś. Sebastian Kłosiński był ósmy, zaś Adrian Wielgat 13.

W grupie A w Holandii startować będą: Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka i Jan Szymański.

W piątek drugie miejsce na 500 metrów zajął Artur Waś. Polski panczenista przegrał tylko z Rosjaninem Rusłanem Muraszowem. W ubiegłym tygodniu w Astanie Waś najpierw był czwarty, a potem trzeci.

W Heerenveen na podium stanęła też drużyna kobiet - Bachleda-Curuś, Czerwonka i Woźniak uplasowały się na trzeciej pozycji w piątkowym wyścigu.