Klicha końcówka nielicha. Polak bohaterem meczu z Ajaksem

O tym śni każdy chłopak grający w piłkę. Pełny stadion, wielki rywal, na tablicy wynik 0:0 i dziewięćdziesiąta minuta; sędzia dyktuje rzut karny... W takiej sytuacji znalazł się w niedzielny wieczór Mateusz Klich. Polski pomocnik bardzo pewnie wykonał jedenastkę i Twente pokonało Ajax Amsterdam 1:0.

Kiedy kibice zaczynali zajmować miejsca na stadionie w Enschede, w Alkmaar Feyenoord kończył egzekucję AZ. Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta zdemolowali solidnego przecież rywala wygrywając aż 4:0. W tym momencie rotterdamczycy odskoczyli Ajaksowi na trzy punkty.

Tyle samo do drużyny z Amsterdamu traciło PSV, które dzień wcześniej wymęczyło jednobramkowe zwycięstwo z ostatnim w tabeli Go Ahead Eagles. Rzut oka na tabelę wystarczył zatem, by uświadomić sobie jak ważne są dla Ajaksu trzy punkty w spotkaniu z Twente.

I o ile  wpierwszej połowie Ajax wyglądał dosyć przeciętnie, o tyle po przerwie zawodnicy trenera Petera Bosza ruszyli do natarcia. Obrona gospodarzy spisywała się jednak nadspodziewanie dobrze i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Nadeszła jednak dziewięćdziesiąta minuta, a wraz z nią groźna akcja Twente. Dośrodkowaną tuż przed bramkę piłkę Nick Viergever wybił spod nóg rywala... ręką. Sędzia nie miał wątpliwości: czerwona kartka (za drugą żółtą) i rzut karny.

Przed opisaną na wstępie, wymarzoną sytuacją stanął Mateusz Klich. I z absolutnym spokojem strzelił bramkę nie dając Andre Onanie szans na skuteczną interwencję. To trzeci gol Klicha w tym sezonie, trzeci z rzutu karnego, z tych trzech bez wątpienia najważniejszy. Tym trafieniem polski pomocnik przypieczętował bardzo solidny występ, kolejny już w obecnych rozgrywkach. Jeśli były pomocnik Cracovii utrzyma obecną formę, to, kto wie, może zwróci na siebie uwagę Adama Nawałki. Swój dziesiąty - i na razie ostatni - występ w kadrze Klich zaliczył w meczu z Gibraltarem na starcie eliminacji EURO 2016.