Ocalały z katastrofy piłkarz Chapecoense myśli, że jego koledzy wciąż żyją...

Piłka nożna
Ocalały z katastrofy piłkarz Chapecoense myśli, że jego koledzy wciąż żyją...
fot. PAP

W katastrofie samolotu pod kolumbijskim Medellin zginęło 19 piłkarzy brazylijskiego klubu Chapecoense. Ocalało jedynie trzech. Jak informuje telewizja O Globo, jeden z nich wciąż nie został poinformowany o śmierci swoich kolegów. Niedawno miał pytać o wynik finału Copa Sudamericana, na który drużyna zmierzała do Kolumbii...

Mowa konkretnie o Neto, 31-letnim rosłym obrońcy Chapecoense, który - wraz z Alanem Ruschelem i Jacksonem Follmannem - wraca do zdrowia w kolumbijskim Rionegra. Piłkarze mogą mówić o wielkim szczęściu - w katastrofie pod Medellin zginęło bowiem 71 osób, w tym aż 19 ich bliskich kolegów. Ruschel i Follmann są w pełni świadomi sytuacji. Neto jednak, według lekarzy i psychologów, nie jest jeszcze gotowy na taką informację. Mogłaby ona wywowałać u niego ogromny szok i przez to utrudnić proces rekonwalescencji.

O stopniu nieświadomości Neto świadczy jedno z pytań, jakie zadał lekarzom. 31-latek jest nadal przekonany, że do finałowego meczu z kolumbijskim Atletico Nacional rzeczywiście doszło. Pytał o wynik, o to jak poradzili sobie jego koledzy... Lekarze mogli mu zdradzić tylko, że Chapecoense trofeum Copa Sudamericana zdobyło - Atletico Nacional zgodziło się bowiem, by bez rozgrywania meczu, przyznać je poszkodowanej drużynie. Ale tego piłkarz już nie usłyszał.

Jak dotąd najlepiej przebiega rekonwalescencja Alana Ruschela - 27-letni obrońca stawia już pierwsze kroki i zdaje się, że w klinice spędzi jeszcze tylko kilka tygodni.

 


Stan Neto jest zdecydowanie poważniejszy. Dobra informacja to fakt, że 31-latek nie musi być już podłączony do specjalistycznej aparatury. Od soboty oddycha samodzielnie. Jego rekonwalescencja potrwa jednak jeszcze dobrych kilka miesięcy, a jednym z jej najtrudniejszych momentów będzie bez wątpienia chwila, kiedy pozna brutalną prawdę. Fakt, że pod Medellin zginął prawie cały skład Chapecoense...

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie