PLK: Turów wygrał hit we Włocławku!

Hit Polskiej Ligi Koszykówki dla PGE Turowa! Zgorzelczanie na wyjeździe pokonali Anwil Włocławek 72:65.

Spotkanie rozpoczęło się od trójek Denisa Ikovleva i Michała Chylińskiego, co oznaczało przede wszystkim wyrównaną rywalizację. Dopiero później - po trafieniach Bartosza Bochny i Kirka Archibeque’a - PGE Turów zdobył czteropunktową przewagę. Anwil bardzo szybko niwelował te straty, a kolejna akcja Pawła Leończyka dała tej ekipie prowadzenie 15:13 po 10 minutach gry. Na początku drugiej kwarty zgorzelczanie zanotowali bardzo dobry fragment, a dzięki kontrze efektownie wykończonej przez Kacpra Borowskiego ponownie byli lepsi. Późniejszy rzut z dystansu Bochny i wolne Ikovleva dały gościom przewagę 31:22. Ciekawa była rywalizacja Josipa Sobina z Kirkiem Archibequem, a włocławianie starali zbliżać się do przeciwników. Po trójce Kamila Łączyńskiego w ostatniej sekundzie pierwszej połowy Anwil przegrywał już tylko trzema punktami.

Dzięki trafieniom Michała Chylińskiego i Josipa Sobina drużyna trenera Igora Milicicia na początku trzeciej kwarty doprowadziła do remisu. Włocławianie w tej części meczu mieli inicjatywę - rzuty Chylińskiego i Jaramaza oznaczały już ich ośmiopunktową przewagę. Po przerwie, o którą poprosił trener Mathias Fischer, dwie udane akcje w ofensywie wykonał Mateusz Kostrzewski - dzięki nim PGE Turów przegrywał tylko 43:47 po 30 minutach rywalizacji. Zaraz na początku czwartej kwarty zgorzelczanie nie tylko odrobili te straty, ale po trójce Michała Michalaka wyszli na minimalne prowadzenie. Szybko przekroczony limit fauli przez Anwil oznaczał, że każde kolejne przewinienie dawało rzuty wolne gościom. Po następnej akcji Michalaka było już 53:48 dla zgorzelczan, ale od tego momentu gospodarze zanotowali rewelacyjną serię 12:0! Trafienie Josipa Sobina dawało im przewagę 60:53. PGE Turów jeszcze na to odpowiadał - osiem punktów z rzędu i trójka Tweety’ego Cartera oznaczały kolejny remis! Końcówka meczu to popisy zgorzelczan - po rzutach Bochny i Cartera na 30 sekund przed końcem mieli sześć punktów przewagi. Świetna defensywa pozwoliła gościom na ostateczne zwycięstwo 72:65.

Najlepszym strzelcem gości był Michał Michalak, który zanotował 18 punktów i trzy asysty. 13 punktów i pięć asyst dołożył Denis Ikovlev. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Josip Sobin z 19 punktami i 10 zbiórkami.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 65:72 (15:13, 15:20, 17:10, 18:29)

Anwil Włocławek: Josip Sobin 19, Michał Chyliński 15, Tyler Haws 12, Kamil Łączyński 6, Namanja Jaramaz 5, Paweł Leończyk 4, Fiodor Dmitriew 4, Toney McCray 0, Kacper Młynarski 0

PGE Turów Zgorzelec: Michał Michalak 18, Denis Ikovlev 15, Bartosz Bochno 12, Kirk Archibeque 11, Tweety Carter 8, Mateusz Kostrzewski 6, Kacper Borowski 2, Michael Gospodarek 0, Uros Nikolic 0, David Jackson 0