Walka Kliczko – Joshua potwierdzona! Pierwsze "face to face"!

Sporty walki

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) zmierzy się z Anthonym Joshuą już (18-0, 18 KO) 29 kwietnia na stadionie Wembley – ogłosiła oficjalnie po walce „AJ” z Erikiem Moliną (25-4, 19 KO) promująca Brytyjczyka grupa Matchroom Boxing.

Joshua na gali w Manchesterze nie miał większych problemów ze znokautowaniem Moliny w głównej walce. Anglik wygrał pojedynek już w trzeciej rundzie, broniąc pasa IBF wagi ciężkiej. Teraz przed Joshuą trudniejsze wyzwania. 29. kwietnia 2017 roku zmierzy się z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO), który był obecny w Manchesterze i z bliska oglądał osiemnaste zwycięstwo Anglika.

 

Co więcej, Ukrainiec pojawił się w ringu! – Po pierwsze… gratuluję mistrzu – powiedział Kliczko. Po chwili zadał zgromadzonym kibicom istotne pytanie – Czy chcecie zobaczyć wielką walkę dwóch mistrzów olimpijskich? – zapytał. Tłum owacyjnie przyjął te słowa.

 

Kliczko to mistrz olimpijski z 1996 roku. Joshua ten sam tytuł wywalczył w 2012 roku w Londynie. Już w kwietniu dojdzie między nimi do pojedynku o pasy WBA i IBF. Zawodnicy w ringu w Manchesterze pierwszy raz oficjalnie spojrzeli sobie w oczy.

 

Show Kliczki w ringu do zobaczenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie