Bohater Galatasaray oddał hołd policjantom. Piękny gest dla ofiar zamachu

Piłka nożna
Bohater Galatasaray oddał hołd policjantom. Piękny gest dla ofiar zamachu
fot. Instagram

W sobotę w Turcji doszło do kolejnych zamachów terrorystycznych, w ramach których zginęło aż 38 osób - w tym 30 policjantów. Służby porządkowe ruszały spod stadionu Besiktasu, gdzie rozgrywany był mecz miejscowych z Bursasporem. Dzień później hołd zmarłym policjantom oddali zawodnicy Galatasaray.

Sportowy spór między Galatasaray, a Besiktasem toczy się od niepamiętnych czasów, jednak w obliczu terroryzmu bariery klubowe przestają istnieć. Zawodnicy Galatasaray w niedzielnym meczu ligi tureckiej przeciwko Gaziantepsporowi (3:1) oddali cześć ofiarom sobotniego zamachu, wśród których było aż 30 policjantów.

Służby porządkowe ruszały spod stadionu Besiktasu, kiedy zdetonowane zostały samochody z ładunkami wybuchowymi podstawione przez terrorystów. Łączna ilość ofiar śmiertelnych wyniosła 38 (ośmiu cywilów), zaś do szpitali trafiło aż 155 osób.

Piękny gest zawodników Galatasaray nie przeszedł bez echa: bohaterem spotkania 14. kolejki został zdobywca hat-tricka dla gospodarzy, Yasin Oztekin. Pomocnik zespołu ze Stambułu po zdobyciu pierwszej bramki po dwunastu minutach rzucił się w ramiona policjantów, którzy pilnowali porządku na stadionie podczas meczu. Po każdym kolejnym golu Oztekin salutował w stronę trybun. W jego ślady poszli inni zawodnicy "Galaty".

 

 

Günaydın #Galatasaray Ailesi!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Galatasaray (@galatasaray) 11 Gru, 2016 o 9:57 PST

 

Więcej zdjęć z meczu na oficjalnym profilu Galatasaray w serwisie Instagram.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze