Chapecoense ukarane przez władze ligi za nierozegranie meczu!

Piłka nożna
Chapecoense ukarane przez władze ligi za nierozegranie meczu!
fot. PAP

Kluby Chapecoense i Atletico Mineiro zostały ukarane za nierozegranie meczu ostatniej kolejki w najwyższej, brazylijskiej klasie rozgrywkowej.

Spotkanie 38. serii gier pomiędzy Chapecoense i Atletico Mineiro było zaplanowane na niedzielę, jednak z powodu tragedii jaka dotknęła gospodarzy nie mogło ono dojść do skutku. Wszystko za sprawą katastrofy lotniczej z 29 listopada, w której zginęła większość zawodników.

 

Władze ligi były jednak bezwzględne i w związku z zaistniałą sytuacją instytucja zajmująca się podobnymi przypadkami - Brazilian Code of Sports Justice - nałożyła reperkusje na oba kluby. Każdy z nich ukarano walkowerem 0:3, a także zobligowano do wpłacenia 100 tysięcy reali kary finansowej. Suma ta, po przeliczeniu, wynosi około 124 tysięcy polskich złotych.

 

W związku z dopisaniem porażki Chapecoesne uplasowało się na jedenastym miejscu w tabeli, natomiast drużyna z Belo Horizonte skończyła sezon na czwartej lokacie.

 

Większą empatią wykazała się wcześniej Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CONMEBOL), która w ramach gestu solidarności, bez rozgrywania finału rozgrywek Copa Sudamericana, przyznała Puchar Ameryki Południowej Brazylijczykom. Takie rozwiązanie zaproponował zresztą kolumbijski rywal poszkodowanego zespołu - Atletico Nacional.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie