Team Ice wygrywa turniej All-Stars 2016!

E-sport
Team Ice wygrywa turniej All-Stars 2016!

Po czterech dniach zmagań w najrozmaitszych kategoriach najpopularniejsi gracze z Chin, Europy i Tajwanu zostali zwycięzcami międzynarodowych zawodów, pokonując Team Fire składający się z przedstawicieli regionów NA LCS, LCK oraz GPL.

Pierwsze trzy dni zmagań przyniosły niezwykle wyrównane rezultaty, ponieważ przed rozpoczęciem czwartego różnica punktowa wynosiła zaledwie 100 na korzyść drużyny Ognia, a do zakończenia pozostawało jeszcze kilka konkurencji. Na początek został rozegrany mecz w trybie Tandem, w którym dwóch profesjonalnych graczy kontrolowało jedną postać, dzieląc się myszką i klawiaturą. Było to spotkanie niezwykle dynamiczne i przepełnione śmiesznymi akcjami, lecz obronną ręką wyszedł z niego zespół Lodu, który na czele z "Ruzim" (Martin "Rekkles"Larsson + Jian "Uzi" Zi-Hao) zdominował rywali, wyrównując dorobek punktowy.


Następnie przyszedł czas na rozstrzygnięcie turnieju 1vs1, przez którego ćwierćfinały przebrnęło trzech zawodników Lodu i tylko jeden Ognia. W pierwszym półfinale stanęli naprzeciw siebie wspomniany Uzi oraz ulubieniec publiczności Enrique "xPeke" Martínez. Mimo wsparcia z rodzinnego kraju niestety Peke musiał uznać wyższość swojego kolegi z drużyny. W drugim zaś Song "Smeb" Kyung-ho próbował odzyskać honor "ognistych", kiedy jego przeszkodą w drodze do finału był Huang "Maple" Yi-Tang. Niestety dla Koreańczyka Maple okazał się blokadą nie do przejścia i został dwukrotnie pokonany przez jego Kennena. Dzięki temu zwycięstwu "lodowi" mieli już zapewniony wynik 1050 punktów, który już wówczas dawał im pewną wygraną całej imprezy. Finał jednak był wzięty na poważnie i tam górował chiński marksman, który wygrywając 2-0 stał się nowym mistrzem pojedynków.


Na zakończenie przypadł jeszcze mecz wszystkich gwiazd w formacie BO3, lecz rezultat był już przesądzony, więc gracze podeszli do rozgrywki nieco luźniej i w tym pojedynku honorowo wygrał Team Fire, ustalając końcowy wynik na 750-1050.

Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze