Thijs wygrywa ESPORT SUPERSTARS

E-sport
Thijs wygrywa ESPORT SUPERSTARS

Zakończyły się zmagania w zawodach ESPORT SUPERSTARS. Szesnastu rozpoznawalnych na całym świecie zawodników zmierzyło się w jednym z pierwszych turniejów tej rangi po wprowadzeniu do gry nowego rozszerzenia „Ciemne zaułki Gadżetonu”. Bezkonkurencyjny okazał się Thijs „Thijs” Molendijk, zgarniając tym samym 12,5 tysiąca euro przeznaczone dla zwycięzcy.

Holender w finale gładko rozprawił się z Niemcem Janem „SuperJJ” Jansenem (Complexity) wynikiem 3-0, a natomiast w półfinale wyeliminował kolegę z organizacji G2 Esports, Dimę „Rdu” Radu. W turnieju mogliśmy oglądać między innymi wszystkich trzech mistrzów świata (Firebat, Ostkaka, Pavel), całą trójkę znakomitych graczy G2 (Thijs, Rdu, Lifecoach) oraz takich zawodników jak Xixo, Kranich, SuperJJ czy Strifecro. W zmaganiach wziął udział także Polak, półfinalista ostatnich Mistrzostw Europy, Bartłomiej „Ikealyou” Zawadzki reprezentujący organizację Iluminar Honor Gaming. Ikealyou wyszedł z grupy z drugiego miejsca, ale niestety odpadł w ćwierćfinale, będąc zmuszonym do uznania wyszłości późniejszego triumfatora, Thijsa.

 

W Hamburgu dużym zainteresowaniem cieszyły się talie do szamana (zarówno Midrange Jade Shaman, jak i nieco zmodyfikowany Aggro Shaman), kapłana (Dragon Priest), łotra (Pirate Rogue) czy druida (Jade Druid). Najlepsze wyniki osiągały jednak inne klasy: wojownik (Dragon Pirate Warrior) oraz czarnoksiężnik (najczęściej Renolock), które znalazły się w line-upach każdego z czterech półfinalistów. W fatalnej sytuacji zdają się natomiast znajdować klasy takie jak mag czy paladyn.

 

Zwycięskie decklisty używane Thijsa możecie natomiast znaleźć tutaj. Wśród archetypów przygotowanych przez Holendra znalazły się: Aggro Shaman, Dragon Pirate Warrior, Dragon Priest oraz Renolock. Warto zauważyć, że dość oryginalne, acz skuteczne rozwiązania mogliśmy zobaczyć w zestawach półfinalistów: Dima „Rdu” Radu zabrał do Hanoweru nie tak dawno standardowe talie, które jednak ostatnio bardzo straciły na popularności - Miracle Rogue’a i Discardlocka, natomiast Forsen zdecydował się na coś nowego, zaskakując wyborem Handlocka oraz Aggro Pirate Rogue’a.

Rafał Fiodorow

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze